Областната инспекция по труда Благоемград, полиция и прокуратура работят върху разследването на инцидент със загинал дървосекач от село Горно Дряново, община Гърмен. Днес по обяд голямо дърво падна върху 39-годишен мъж и го уби на място. Нелепият инцидент е станал в местност над курортното селище Ковачевица при добив на дървесина от бригадата на дърводобивния местен бос Шукри Джалев, в която работел и загиналият Ибрахим Пендев. Три линейки са се отправили към местопроизшествието, за да спасят затиснатия мъж, но нито една от тях не е успяла да се изкачи до труднодостъпния горски терен, коментираха хората от селото. Колегите на Пендев разказали, че той е издъхнал на място и трупът му самите те свалили на ръце до медицинските екипи, които само констатирали смъртта му. Тялото му е закарано в болницата в Гоце Делчев за съдебномедицинска експертиза. 39-годишният Ирахим Пендев е семеен, с две малки деца. След аутопсията ще образува досъдебно производство за установяване на причините за инцидента. Криминалистите ще уточняват дали голямото дърво е паднало върху Пендев по време на товарене на трупите или при рязането им с машини. За случая е сезирана и Областната инспекция по труда Благоевград.
Разкриване на нова междуселищна автобусна линия Благоевград - Дъбрава предлага на Общински съвет кметът Методи Байкушев. Новата линия ще бъде част от общинската транспортна схема и има за цел да осигури по-достъпна среда. Проектите на новите маршрутни разписания по междуселищна линия Благоевград - Дъбрава са както следва: - Автобусна..
Художници водолеи откриват изложба в пернишката галерия „Кракра”. В експозицията са представени 23 творби на 12 автори. Всички те са родени под знака на водолея. Изложбата е ежегодна. Идеята за нея се е родила преди около 30 години, когато членовете на гилдията в града установили, че са най-многобройни в сравнение с всички останали зодии. Председателят..
Средният осигурителен доход от 1-ви януари до 31-ви декември миналата година е 1655,5 лева, отчете Националният осигурителен институт. Спрямо 2023 година ръстът е от близо 210 лева. Показателят се взема предвид при ежегодното осъвременяване на пенсиите от 1-ви юли, което се извършва по т.нар. Швейцарско правило. Припомняме, че процентът на..
За петнадесета поредна година в Разлог ще се проведе празник на виното. Празникът ще бъде открит тази събота от 14:00 часа. Програмата предвижда Мастър клас за любители винари, който ще бъде ръководен от сомелиера Живко Енчев. Предвижда се дегустация на специално подбрани вина, а от 16:30 часа ще се състои традиционното състезание за приза..
Под ръководството на Окръжна прокуратура – Кюстендил се води разследване по досъдебно производство за незаконно пренасяне на стоки с търговска цел през границата на България. Престъплението е извършено без знанието и разрешението на митническите органи и е в големи размери. На 9 февруари 2025 г., около 18:45 ч., митническите служители на МП "Гюешево"..
Дупнишки полицаи задържаха 38-годишен мъж за незаконно притежание на оръжие и боеприпаси. Мъжът е задържан при проверка на лек автомобил в дупнишкото село Червен брег около 22.30 ч. вчера. При проверката водачът на автомобила не е представил разрешително за огнестрелното оръжие, което било на предната седалка. След претърсване на автомобила са..
Изследване на терен с бързи тестове за ХИВ, хепатит В и С и сифилис ще се проведат в Перник от 13 до 17 февруари. Инициативата е на РЗИ и е в рамките на провеждащата се информационна кампания по повод Деня на влюбените. Тя е под мотото "Предай нататък- любовта, не вируса” и е част от втория етап на Национална АНТИСПИН кампания. Целта е да се насочи..