Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Масирана акция провеждат ЧЕЗ и полицията в ромската махала на Петрич

Масирана акция провеждат ЧЕЗ и полицията в ромската махала на Петрич. Акцията е започнала сутринта в новата ромска махала, в която живеят почеве от 2000 души, уточни кметът на Петрич Вельо Илиев. Служителите на ЧЕЗ проверяват случаи на незаконно присъединяване към мрежата, до момента констатираните кражби на ток са повече от 30. Акцията е част от регулярен процес, в рамките на който компанията прави проверки на места, в които е установена концентрация на незаконни присъединявания, които застрашават мрежата от претоварване и създават рискове за качеството на електрозахранването на коректните клиенти, информират от електроразпределителното дружество. Освен да оказва съдействие на ЧЕЗ полицията претърсва домове, в които има данни за незаконно притежаване на оръжие, каза областният директор на МВР Васил Митов. Преди месец полицията бе вдигната на крак заради стрелба между враждуващи фамилии в ромската махала на Петрич. Тогава пострада 16 годишно момче. Акцията срещу крадците и длъжниците на ток ще продължи през целия ден.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Първокласници се запознаха с чудни приказки в Регионална библиотека “Димитър Талев” в Благоевград

Ученици от първи клас на Трето основно училище “Димитър Талев” посетиха “Детски отдел” на благоевградската библиотека и отбелязаха Международния ден на детската приказка. Приказни герои оживяха пред очите на малките любознателни читатели, благодарение на пъстра презентация и игри, които бяха организирали техните преподаватели. ”Разкажи ми своята..

публикувано на 20.03.25 в 17:46

Ограничено е движението при 20 км на АМ “Струма”

Временно е ограничено движението в активна лента, при км 20 на АМ "Струма", в посока Кулата, поради пътен инцидент, съобщиха от пресцентъра на Агенция “Пътна инфраструктура”. Трафикът се осъществява по изпреварваща лента и се регулира от пътна полиция. Шофирайте внимателно и със съобразена скорост.

публикувано на 20.03.25 в 16:05

Община Брезник загуби 83% от подадената вода през 2024 г.

На близо 83 процента възлизат загубите на вода в община Брезник през миналата година. От над 1.236 млн. куб.м. подадена вода от язовир "Красава" и от дренажа в село Гърло са фактурирани едва около 211 674 куб.м. Останалото количество са загуби по мрежата. Голямата разлика между подаваното количество вода от язовира и тази, която минава през водомерите..

публикувано на 20.03.25 в 15:40

Празник на франкофонията във Филологическия факултет на ЮЗУ

Празник на франкофонията събра днес в библиотеката на Филологическия факултет на ЮЗУ  „Н. Рилски“ Благоевград студенти от специалност Приложна лингвистика, преподаватели, ученици от паралелката с изучаване на френски език в ЕГ „Акад. Людмил Стоянов“, много гости. Езикови игри, дегустация на различни видове френски сирена, нови запознанства,..

публикувано на 20.03.25 в 15:09

"Бюрото по труда" в Кюстендил организира Ден на открито

По повод предстоящия празник "Кюстендилска пролет", "Бюрото по труда" в Кюстендил организира Ден на открито. Инициативата се провежда днес през целия ден. Представителите на дирекцията показват и възможностите за обучение за работещи и за безработни. "Поканили сме работодатели и безработни, като посредници между тях, за да им представим..

публикувано на 20.03.25 в 14:21

Селскостопанската гимназия в Кюстендил с нова орехова градина

Нова орехова градина беше засадена днес в двора на Професионалната гимназия по селско стопанство „Св. Климент Охридски“ в Кюстендил. Фиданките, общо 50, са дарени на учебното заведение от Общината в Кюстендил. В залесяването участваха студенти от Лесотехническия университет в София, водени от декана на агрономическия факултет при  Лесотехническия..

публикувано на 20.03.25 в 13:59

„Къща на занаятите” правят в Кюстендил

Лекарската къща в центъра на Кюстендил ще бъде обособена като център за занаяти. Кметът на община Кюстендил вече е внесъл предложение до Общинския съвет сградата да бъде отдадена под наем на Регионалната занаятчийска камара. В центъра ще има най-различни занаяти. Сред тях ножарство, кожарство, пчеларство, правене на традиционни български носии,..

публикувано на 20.03.25 в 13:44