При сегашния му статут няма как пари от бюджета да се дават на търговско дружество, обясни на пресконференция днес кметът на Перник Иван Иванов. Кметът коментира тежката ситуация в общинската превозваческа фирма, която повече от седмица на практика не работи, след като ЧЕЗ спря електрозахранването на мрежата заради дългове. Електрокомпанията иска спешно да й бъдат платени 150 000 лв. за изразходвана електроенергия. Непогасени стоят още 640 000 лв. стари задължения към електродружеството. Това обаче не е всичко. Повече от 15 години не са плащани осигуровки на работещите в предприятието, а заради дълг от над 3 млн. лв. към НАП, частен съдия изпълнител е наложил запор на тролейбусното депо, каза Иванов. По думите му, тролейбусният транспорт в Перник ще продължи да съществува, но не в този вид. Кметът отново обясни, че общината ще кандидатства по програма "Региони в растеж" с проект за интегриран градски транспорт, където основно звено ще бъде тролейбусният транспорт. Проектът е на стойност 18 231 000лв. С парите се предвижда да бъдат закупени 17 нови тролейбусни мотриси , да бъде изградена нова контактна мрежа и пункт за управление на транспорта.
Заложени са 300 хил. лева в държавния бюджет, който предстои да бъде приет, за обследване състоянието на започнатия преди повече от 50 години язовир "Кюстендил", каза за БНР областният управител инж. Александър Пандурски. Това става след срещи в МРРБ и съдействието на вицепремиера Атанас Зафиров, който се запозна с проблема на място при посещението си..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов се включва в започналата преди дни кампания на Държавната агенция за закрила на детето за борбата срещу употребата на вейпове, райски газ и така наречената дизайнерска дрога сред децата. Предвижда се учениците от седми до десети клас да научат повече за последиците от употребата на вредните..
В епоха, белязана от бурни технологични иновации, радиото навлиза в своя втори век на съществуване "в служба на човечеството", като остава медията, на която се доверяват най-много хора. Тази година, организаторите от ЮНЕСКО призовават радиостанциите по целия свят да посветят Световния ден на радиото на една жизнено важна за човечеството тема -..
За днес е обявен бойкот на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки. Зад инициативата застанаха четири организации - Федерацията на потребителите в България, сдружение "За достъпна и качествена храна", "Обединени пенсионерски съюзи" и "Системата ни убива". Призивът за бойкот на търговските вериги и магазини за хранителни стоки..
Днес ще се заоблачи и над Източна България и над по-голямата част от страната ще преобладава облачно време. Преди обяд слаб сняг, ще превалява в централните райони на Северна България. На места ще има условия за заледявания. В Дунавската равнина ще духа слаб вятър от изток-североизток, а в източните райони – до умерен от юг-югозапад. Максималните..
Сигнал за отвлечено бебе е постъпил в Районното управление в Кюстендил през изминалата нощ. След последвали незабавни действия детето е открито. Бебето е било в дома на бащата в ромския кв. "Изток“. То е върнато на майката. 22-годишният баща е задържан с полицейска заповед, съобщиха от полицията в Кюстендил. По случая е образувано досъдебно..
Флакони с райски газ и вейп устройства без бандерол са иззети при проведена специализирана полицейска операция в Перник, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР. Служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ в ОДМВР проверили лек автомобил, управляван от 19-годишен перничанин. В автомобила полицаите открили 3 флакона с райски газ и 6..