Етноцентър „Рубин“ и Читалище „Светлина – 1913“ Кюстендил организират боядисване на яйца с естествени материали. Събитието ще се проведе на Велики Четвъртък от 11.00 часа в етноцентъра. На него ще присъстват деца от село Раждавица, които ще представят различни техники за боядисването на яйца с природни материали – червен лук, орехи и др. „Идеята на събитието ни е да покажем как с природни материали може да се постигне същия ефект при боядисването на великденски яйца. Напълно безвредни и запазени като традиция от нашите баби, най-малките жители на Раждавица ще направят демонстрация за всички присъстващи“, коментира идеята един от организаторите Борислав Крумов. Той допълни, че ще бъде връчена награда за най-пъстро боядисаното яйце. Религията определя Велики Четвъртък като един от най-важните дни от тази седмица, защото на него се е състояла Тайната вечеря на Христос с 12-те апостоли, по време на която той предсказва смъртта си и предателството на Юда.
82 творби на жени-творци от Благоевград са подредени във фоайето на административната сграда на Община Благоевград. Изложбата за поредна година се организира от Сдружение „Искрици“, в партньорство с местната администрация. Тази вечер бе официалното откриване, а картините ще могат да видят до края на март. Таня Лазарова е основният..
Бивш полицай от Перник написа роман, който ще бъде представен тази вечер в галерия „Марин Гогев“.Авторът Славчо Евтимов е бил учител по български език и литература в Радомир и Враца, а от 1980 г. до 2010 г. е работил в системата на МВР. Романът е озаглавен „Срещу течението” и е плод на над 30-годишен труд на автора. Книгата е голямо постижение за..
На 13 март в Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград ще гостува спектакълът „Мислещите тръстики“, посветен на поезията на Миряна Башева. Постановката на Маргарита Младенова представя стиховете на голямата българска поетеса чрез изпълнения на млади актьори, сред които последният завършил клас на режисьорката. Зрителите ще чуят емблематични..
Двамата индийски лекари, които започнаха работа в МБАЛ „Рахила Ангелова” в Перник трябва да напуснат страната. Те не са кандидатствали за работна виза, а за удължаване на студентските визи и са получили отказ от миграционните власти. Двамата медици от Индия са дипломирани лекари от Медицинския университет в Плевен, но вместо за работна виза са подали..
Под ръководството на Районна прокуратура – Кюстендил се води разследване за осъществена принуда спрямо 18-годишно момиче на бензиностанция на автомагистрала „Струма“. Случаят е свързан с досъдебно производство за престъпление по чл. 143 от Наказателния кодекс, извършено в условията на домашно насилие. Разследването е започнало след подаден сигнал от..
На този етап Централната избирателна комисия няма да публикува сканирани протоколи от повторно проверените 2204 секции от експерти, назначени от Конституционния съд. Това разясни заместник-председателя на ЦИК Росица Матева, след като Ивайло Благоев от Монтана, който е бил секретар на секционна комисия на изборите от 27-ми октомври миналата година,..
Първото за тази година гостуване на лекари от различни специалности в рамките на инициативата "Детско здраве" ще бъде на 8 март в Петрич, съобщиха от Столичния лекарски съюз. Нуждаещите се от консултации деца от града ще бъдат прегледани от специалисти по уши, нос, гърло; офталмолози, кардиолози и други. Родителите и децата ще бъдат насочвани към..