Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстоящи събития на 31 май

Снимка: Ваня Минева

За четвърта поредна година в Благоевград ще се проведе Спортна панорама. Началото ще бъде поставено от 10 часа на пл. „Г. Измирлиев“. Официалното откриване е от 11:30. По време на церемонията ще бъдат наградени и победителите от „Общински ученически игри 2015“. Участие в Спортна панорама - Благоевград 2015 ще вземат 30 клуба от Благоевград, представители на всички видове спорт.

Благоевград ще танцува зумба тази неделя на площад „Георги Измирлиев”. Организираният от Общината и DANCE STUDIO NBM маратон започва в 18.30 часа. Паралелно с танците и доброто настроение, ще тече и благотворителна акция за събиране на средства за закупуване на медицинска апаратура в помощ на неонаталогичните отделения в цялата страна. От 20 часа на площад „Георги Измирлиев” продължава превърналата се в традиция танцова вечер под наслов „Хора за хората”.

Продължава традиционният събор в село Скрът. Снощи от 21 часа на площада бе представена музикална програма с участието на певчески и танцови състави от общината. Празничната програма днес продължава с различни прояви.

Обществена дискусия на тема „Съдбата на гранита от площад Кракра Пернишки“ ще се проведе от 11 ч. в конферентната зала на Двореца на културата в Перник. Необходимостта от подобна публична дискусия е породена от засиления обществен интерес към темата.

В Дупница продължава 14-ият Югозападен Международен фолклорен фестивал, в който тази година участват танцьори от шест страни – България, Македония, Гърция, Румъния, Полша и Грузия. Това е първият международен танцов фестивал в Югозападна България и през тази година за втори път е включен в програмата на ЮНЕСКО. Концертите се провеждат на площад „Свобода“. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Златният век на българската гора": 100 години Седмица на гората

Продължава залесяването в района на ДГС "Рилски манастир".  И днес служители на ЦУ на ЮЗДП засаждат фиданки по повод 100-годишнината на Седмицата на гората. За първи път тя е отбелязана през 1925 година. В чест на юбилея в залесяването се включват всички служители на ЮЗДП и териториалните му поделения. Служители на ДГС "Невестино" и стажант от..

публикувано на 13.03.25 в 12:55

Задържаха 23-годишен перничанин за шофиране и притежание на наркотици

23-годишен перничанин е задържан за шофиране на автомобил след употреба на наркотични вещества и за притежаването на наркотици, съобщи регионалният говорител на МВР в Перник Венцислав Алексов. Тази нощ в пернишкия квартал "Изток“ автопатрул на Второ РУ спрял за проверка лек автомобил. Водачът му бил тестван с техническо средство за наркотични вещества..

публикувано на 13.03.25 в 12:32

Река Струма отново потече в червено-ръждив цвят в Перник

За поредното оцветяване на река Струма сигнализираха перничани. В централната част на града водата е в червенико-ръждив цвят.  Подаден е сигнал до РИОСВ – София и в момента експертите от екоинспекцията са на терен, съобщи областният управител Людмил Веселинов.  Очаква се по-късно днес да станат известни резултатите от проверката.

публикувано на 13.03.25 в 11:23

Трета сероочистваща инсталация в ТЕЦ "Бобов дол"

Трета сероочистваща инсталация ще изгради ТЕЦ "Бобов дол". Екоинспекцията в София излезе с положително решение, че новата инсталация няма да окаже отрицателно въздействие върху околната среда в района. Досега централата, с мощност на трите блока от 630 мегавата, работеше с две сероочистващи инсталации. Новата инсталация ще е за очистване на димни..

публикувано на 13.03.25 в 10:49

Затварят въжения мост на алеята към парк „Бачиново“ за ремонт

От днес, 13 март, започва ремонт на въжения мост, намиращ се на алеята към парк „Бачиново“ в Благоевград.  Ремонтните дейности ще включват укрепване и поправка на компрометирани участъци от металната конструкция на моста. Целта е да се гарантира безопасността на гражданите и посетителите. По време на ремонта мостът ще бъде заграден и затворен за..

публикувано на 13.03.25 в 09:40

Финансовата комисия в НС разглежда Бюджет 2025

Парламентарната Комисия по бюджет и финанси ще разгледа на второ четене финансовата рамка за годината. Бюджетът е изчислен при дефицит от 6,4 милиарда лева или 3% от брутния вътрешен продукт. Заложените разходи са рекордни. Политици и специалисти изразяват съмнения, че приходната част може да бъде изпълнена. В проектозакона е заложен лимит на новия дълг..

публикувано на 13.03.25 в 09:21

Депутатите избират нов управител на НЗОК

Депутатите избират днес управител на Националната здравноосигурителна каса. Мандатът на сегашния изтече вчера. Кандидатът е само един. Изтича мандатът на управителя на НЗОК Станимир Михайлов Доц. д-р Петко Стефановски е предложен от ГЕРБ-СДС. Той е бил зам.-министър на здравеопазването, председател на Надзорния съвет на Здравната каса и началник..

публикувано на 13.03.25 в 09:19