С настъпване на активния сезон на развитие на кърлежите, за ограничаване разпространението на инфекциозни заболявания, ежегодно през месец юни се извършва двукратна дезакаризация на най-посещаваните зелени площи. При благоприятни метеорологични условия в периода от 2-ри юни до 7-ми юни по предварително изготвен график ще се извърши първото третиране на 380 дка тревни площи. В случай на неблагоприятна метеорологична обстановка, графикът ще се измести със съответния брой дни. Третирането ще се извърши в нощните и ранни часове на денонощието – от 05:00 до 08:00 часа и след 21:00 часа с препарата “Микрозин”, който е биоразградим, фоторазградим и без остатъчно действие, с карантинен срок до 24 часа. Общинска администрация призовава жителите да не пускат деца на детските площадки и да не влизат в тревните площи 24 часа след пръскането. Във всеки обработен терен или обект ще се поставят указателни табели, потвърждаващи третирането с фиксирана дата, час на извършване и карантинен период. За предстоящото мероприятие общинска администрация е уведомила и директорите на учебните заведения.
ГРАФИК
ЗА ДЕЗАКАРИЗАЦИЯ НА ТРЕВНИТЕ ПЛОЩИ В ОБЩИНА БЛАГОЕВГРАД
/2015 г - ПЪРВО ТРЕТИРАНЕ/
на 2.06.2015 г.
Тревни площи в кв. “Вароша” | Кв. “Вароша” |
Централна градска градина с детската площадка | Център |
Тревни площи на площад “Г. Измирлиев” и зад сградата на общината | Пл. “Георги Измирлиев” |
Градината пред НАП и Минералната баня | Център |
Зелената площ пред Младежки дом | Център |
Тревните площи пред Съдебната палата | Център |
Ж.к. “Орлова чука” | Ж.к. “Орлова чука” |
Стадиона | Ж. к. “Еленово” |
Парк | Ж. к. “Еленово” |
Парк | Ул. “Даме Груев” |
Парк с детските площадки | Ж. к. “Струмско-център” |
Парк с детсите площадки | Ж. к. “Струмско-север” |
Зелени площи | Ул. “Полковник Чамишки” |
Тревни площи с/у ІІІ ОУ | Бул. “Св.Св. Кирил и Методий” |
Тревни площи с детска площадка с/у V СОУ | Ул. “Христо Чернопеев” |
Утре /11 март/ от 11 часа в централния пернишки храм "Св. Иван Рилски" ще бъде отслужена панихида в памет на починалата преди дни Мария Бонева. Тя е един от създателите на СДС в Перник и нейната дейност за демократичните промени се помни от привържениците на синята идея. Последно Бонева е работила към дирекция "Архив" в Комисията по досиетата. Поклон..
82 години от спасяване на българските евреи бяха отбелязани днес в Дупница. Да отдадат почит към жертвите на Холокоста, пред паметника на Димитър Икономов в Градската градина, се събраха членове на организация “Шалом, общински служители, граждани. Присъстваха представители на Комисията за защита от дискриминация, депутати, ученици от гимназията по..
Днес ще бъдат пуснати в продажба билетите за Мача на звездите. Възстановеното след 5-годишно прекъсване събитие ще се състои на 23 март от 16 часа в зала „Борис Гюдеров” в Перник. Организаторите приканват зрителите да заемат местата си 30- 40 минути по- рано от обявения час. 12 000 лв. е наградният фонд, като награди ще има и за играчите, и за..
Изборните книжа от 154 секции от 13 общини в област Благоевград са предадени на Конституционния съд за проверка от вещи лица. В четири от случаите са констатирани отчетени нулеви резултати в протоколите. Във връзка с искането на Конституционния съд по жалбите за резултатите от последните парламентарни избори областният управител на Благоевград Георги..
Конфронтацията на Русия със САЩ и НАТО ще продължи. Русия ще запази своите амбициозни цели за поддържане на военен паритет със западните държави. Това е записано в оценката на средата за сигурност в приета преди дни от кабинета отбранителна стратегия. Стратегията говори е за прилагане мерки за засилване на гражданската подготовка. Според документа..
Моторист е загинал на пътя Батановци - Ярджиловци, съобщи регионалният говорител на МВР в Перник Венцислав Алексов. Тежкото пътнотранспортно произшествие е станало в късния следобед вчера на разклона за село Богдановдол. Ударили са се мотоциклет, управляван от 20- годишен младеж от Радомир и лек автомобил, шофиран от 19-годишен жител на село Драгичево...
Община Кюстендил започна полагането на около километър предпазна мрежа на пътя при с. Ябълково, където в края на миналата година стана ПТП с коне и загина 18-годишно момиче, а две други нейни връстнички бяха ранени. Екипът работи и почивните дни. Граждани протестираха срещу бездействието на институциите до пътя Кюстендил-ГКПП-Гюешево Поставянето..