Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подписи за местен референдум, който да се състои заедно с местните избори, ще набира БСП в Кюстендил

Снимка: БГНЕС

Подписи за местен референдум, който да се състои заедно с местните избори, ще набира БСП в Кюстендил. Това каза депутатът от БСП Мая Манолова на пресконференция, заедно с ръководството на социалистите в Кюстендил.

Президентът Росен Плевнелиев обяви намерението си да поиска провеждането на национален референдум, заедно с предстоящите местни избори. Според нас много по-ефективно и по-полезно за гражданите би било ако местните избори се съчетаят с референдуми по местни теми, които вълнуват хората, живеещи в българските общини, каза Манолова.

Тя уточни, че местната организация на БСП ще инициира подписка за провеждането на местен референдум, заедно с предстоящите местни избори на 25 октомври. Манолова допълни, че в допитването ще бъдат включени две теми, които според местната организация, са важни за кюстендилци - за това дали са съгласни с продажбата на общинската "Чифте баня", а вторият - за това дали са съгласни с продължаващата продажба на общинско имущество.

Манолова каза, че стойността на подобно допитване би била минимална - единствено за отпечатването на бюлетините. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Виното и любовта на среща в Градската художествена галерия в Благоевград

Близо 40 години галерията в Благоевград организира обща художествена изложба на изявени и млади автори, обединени от празника на виното и любовта. С малки прекъсвания традицията одстава жива и днес, каза за Радио Благоевград директорът на Градската художествена галерия, Иван Милушев. Той е и куратор на поредната изложба, която обединява 52-ма художници,..

публикувано на 14.02.25 в 22:22

24 военнослужещи се заклеха в името на род и Родина

Военна клетва положиха днес 24 военнослужещи, от които 6 жени, на площад „Георги Измирлиев“ в Благоевград.  Новопостъпилите войници изрекоха свещеното „Заклех се!“ в присъствието на кмета на община Благоевград Методи Байкушев, председателят на Общинския съвет Антоанета Богданова, заместник областният управител Христо Ангелов, представители на..

публикувано на 14.02.25 в 15:29

Спряха водопровод към бензиностанция край Драгичево

Спряно е изграждането на водопроводна връзка от пернишкото село Драгичево към бензиностанция на автомагистрала „Струма”, съобщи кметът на селото Виктор Викторов. Местният управник  е категорично против питейната вода да се ползва за промишлени нужди, преди проблемът с водоснабдяването на населеното място да е изцяло решен. Кметът на Драгичево Виктор..

публикувано на 14.02.25 в 14:33

Кметът на Благоевград и НББА с общи планове за партньорство

Кметът Методи Байкушев и председателят на Нидерландско-българската бизнес асоциация (НББА) Едуард Симелинк обсъдиха възможностите за сътрудничество между Община Благоевград и Асоциацията на съвместна среща в кметския кабинет. Тема на разговора бе стратегическото разположение на Благоевград, възможностите за бизнес развитие, образование и култура,..

публикувано на 14.02.25 в 14:28

Гората.бг подарява 16 000 дръвчета на перничани

16 000 плодни, медоносни и горски дръвчета ще раздаде на перничани "Гората.бг". Фиданките ще бъдат раздавани директно на всеки желаещ от 15.00 часа до сградата на пощата на площад „Кракра” в Перник. Ще бъдат подарявани плодни дръвчета - сливи жълта афъзка,  ароматни дюли, кайсии - зарзали, облачински вишни, ябълки, череши, както и паркови и медоносни..

публикувано на 14.02.25 в 12:38

Не е ясно дали ще има пари за обследването на язовир „Кюстендил”

Все още не е ясно дали ще започне обследване състоянието на започнатия преди повече от 40 години язовир "Кюстендил". Идеята за отпускане на 300 хил. лева от държавния бюджет съобщи вицепремиера Атанас Зафиров, който се запозна с проблема на място при посещението си в Кюстендил преди дни. От областната управа в Кюстендил казаха за Радио Благоевград,..

публикувано на 14.02.25 в 11:07

Второто издание на фестивала „Джамала” ще се проведе в Кюстендил

Над 4000 участници от 52 маскарадни групи от цялата страна ще вземат участие в Националния маскараден фестивал "Джамала“ 2025 година “ . Второто издание на фестивала ще се проведе на 15 и 16 февруари на площад "Велбъжд“.  Началото ще бъде поставено в събота,15 февруари от 10.30 часа, с детско фолклорно шествие. В двата дни на фестивала площадът в..

публикувано на 14.02.25 в 10:02