Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Гърмен ще обсъждат мерки за гарантиране правата на децата в риск

Снимка: архив, Кети Тренчева

Срещата, която ще започне в 13 часа, е организирана от председателя на Държавната агенция за закрила на детето Ева Жечева. В нея ще вземат участие омбудсманът на Република България Константин Пенчев, заместник-областният управител на Благоевград Асим Адемов, директорът на "Социално подпомагане" - Гоце Делчев - Петранка Чуркова, началникът на Регионалния инспекторат по образованието Ивайло Златанов, кметът на Гърмен Минка Капитанова, директорът на СОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ Стоян Стругов, представители на Районно управление „Полиция” – Гоце Делчев, Регионална здравна инспекция – Благоевград, експерти на Държавна агенция за закрила на детето и други.

Срещата е по повод случаите с деца, които не посещават учебни занятия, заради създалото се напрежение и конфронтация между различните групи от местното население, както и във връзка с предстоящото събаряне на незаконно изградени постройки в ромския квартал "Кремиковци".

На форума председателят на Държавната агенция за закрила на детето ще предложи за обсъждане План за действие за гарантиране на правата и осигуряване на базовите потребности на децата в риск, както и конкретните ангажименти на всяка от институциите за реализацията му. Срещата ще бъде закрита за журналисти, но след нея ще бъдат оповестени взетите решения.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Важността на устойчивото лидерство дискутираха в Благоевград

Регионална среща на социално отговорните лидери събира днес в Благоевград на едно място представители на бизнеса от района, местната власт и студенти, с цел да се изследва и покаже как лидерите, отговорни към обществото и околната среда, могат да водят към положителни промени в социалната структура и икономическото развитие. На срещата експерти,..

публикувано на 05.03.25 в 15:44

Районен съд - Петрич отчете повишена натовареност през 2024 г.

Районен съд - Петрич представи годишния си отчетен доклад за 2024 г., в който бяха отчетени увеличение на броя на делата, по-кратки срокове за произнасяне и висок процент на потвърдените съдебни актове. Докладът бе представен от и. ф. председател на съда съдия Атанас Кобуров, който определи изминалата година като изключително успешна за институцията...

публикувано на 05.03.25 в 14:53

Над 10 белоглави лешояди са се хранили от отровеното животно край Симитли

Между 10 и 15 белоглави лешояди са се хранили от трупа на поръсеното с отрова животно, намерено във ферма в благоевградското село Мощанец, където бяха открити и мъртви птици.  От Фонда за дивата флора и фауна заявиха, че най-вероятно ще има още отровени лешояди и се надяват престъплението бързо да бъде разкрито. Две от оцелелите птици са настанени в..

публикувано на 05.03.25 в 12:50

Мъж пострада при пожар в град Земен

36-годишен мъж е пострадал при пожар в град Земен. С изгаряния в областта на лицето и на дихателните органи, той е настанен в столично лечебно заведение за лечение. Инцидентът е станал снощи, малко след 21 часа в дома на пострадалия. В резултат на небрежност при работа с открит огън пламнал апартаментът му. Най-вероятно при опита му да загаси огъня..

публикувано на 05.03.25 в 11:00

Пак атакуваха в съда резултатите от вота за общински съветници в Сандански

Резултатите от изборите за общински съветници в Сандански отново влизат в съда. Три жалби са подадени в Общинската избирателна комисия, която ги препраща към Административния съд в Благоевград. Жалбите са входирани от двама кандидати за общински съветници, които подлагат на съмнение изчисляването на преференциите и от партия "Ред, законност,..

публикувано на 05.03.25 в 10:47

Община Кюстендил готви атрактивно участие в Националното изложение по туризъм

Община Кюстендил готви атрактивно престижно участие в Националното изложение по туризъм, което ще върви от 9 до 11 март в Интер Експо Център в столицата. Разчита се така да се създаде интерес и да бъдат привлечени повече посетители и гости за пролетните празници на града, които стартират на 15 март с избора на новата мис "Кюстендилска пролет" и..

публикувано на 05.03.25 в 10:26

КНСБ организира конференция за тормоза и насилието на работното място

"Тормоз и насилие на работното място: да нарушим мълчанието!" е темата на конференция, която организират КНСБ и фондация "Фридрих Еберт". Форумът ще се проведе в навечерието на международния ден на жената. Ще бъдат представени данни от съвместно проучване на двете организации за сексуалния тормоз на работното място. От КНСБ подчертават, че в глобален..

публикувано на 05.03.25 в 09:27