Проливните дъждове през последните 48 часа предизвикаха локални аварии и оставиха без ток части от населени места в Софийска област. Аварийни екипи на ЧЕЗ изпълняват ремонти на повредени съоръжения в района на с. Клисура, Радова махала, местностите Витошица, Мала Раковица и Витковица в района на София. Няколко шахтови трафопоста в столицата са наводнени. Предприети са необходимите мерки за отводняването им.Аварийната обстановка за цялата територия, обслужвана от ЧЕЗ Разпределение, към 10.00 ч. днес е нормална, въпреки обилните количества дъжд, които се изляха в последните няколко дни.400 обучени екипи на ЧЕЗ се грижат за сигурността на електрозахранването на територията на Западна България. Дружеството разполага допълнително и с над 50 аварийни екипи, които в извънработно време и при възникнала необходимост, са в постоянна готовност за реакция. Всички те са оборудвани с необходимите материали, инструменти, високо проходими автомобили и специализирани транспортни средства.В случай на прекъсване на електрозахранването клиентите на компанията могат да се обръщат към ЧЕЗ на денонощната информационна линия 0700 10 010. Информация за ремонтните дейности и тяхната продължителност може да бъде получавана и в реално време през мобилната версия на сайта m.cez.bg.
Тази сутрин на места в низините и равнините има намалена видимост. Минималните температури са между минус 4° и 1°. През деня ще преобладава слънчево време. Максималните температури ще бъдат между 9° и 14°.
Днес в сърцето на Пирин планина Банско развя българския трибагреник в чест на 147 години от Освобождението на България. ,,Този ден не е просто историческа годишнина – той е символ на българския дух, на народната воля за свобода и справедливост. Днес, когато живеем в суверенна и европейска България, трябва да помним миналото, но и да градим..
С тържествено честване Перник отбеляза националния празник 3-ти март. Десетки перничани и гости, сред които областният управител Людмил Веселинов, зам.-кметът на Перник Стефан Кръстев и народни представители, почетоха подвига на героите, борили се за свободата на България. „Трети март не е обикновен празник, а въплъщение на едно начало, възкресение на..
Кюстендил отбеляза днес тържествено 147 години от Освобождението на България. Празникът започна с издигане на националния трибагреник на сцената на площад "Велбъжд" , при паметника "Булаир", където по-късно бяха положени венци и цветя в знак на признателност към загиналите за сбоводата на България. В тържествената церемония участие взе почетен..
С редица тържествени мероприятия Благоевград отбелязва147 години от Освобождението на България. Честванията по повод Националния празник започнаха в 09.00 часа в двора на храм „Въведение Богородично“ с полагане на цветя пред паметната плоча на майор Иван Павлович Орлински и панихида за загиналите за свободата. Програмата продължи с ритуал по..
За православните християни започва Великият пост. От 3 март до 20 април или общо 7 седмици вярващите се въздържат от определени храни, мисли и дела. Великият пост е време на посвещаване на човекa на Бог по примера на Христос, който е прекарал 40 дни в пустинята в пост и подготовка за своята мисия. Постите са създадени не толкова, за да се лишават..
Днес през по-голямата част от деня и над по-голямата част от страната ще има значителна ниска и средна облачност. След обяд облачността от запад ще започне да намалява и през нощта срещу вторник над цялата страна ще се изясни. Само на отделни места ще превали слабо - дъжд и сняг. Максималните температури ще бъдат между 6° и 11°.