Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Административният съд в  Кюстендил потвърди избора на Петър Паунов за кмет на община Кюстендил

Петър Паунов
Снимка: БГНЕС

Административният съд в Кюстендил потвърди избора на Петър Паунов за кмет на община Кюстендил, съобщиха от съда. Делото беше образувано по жалба на трима кандидати за кмет на Община Кюстендил и партии, регистрирали кандидати за избор на кмет на общината.

Решението подлежи на обжалване с касационна жалба пред ВАС в седемдневен срок, считано от обявяването му.
Съдът е отчел, че в нито един протокол не са отразени забележки, свързани с определянето на действителните и недействителните гласове, липсват отразени възражения или приложени жалби за извършени нарушения от членове на СИК, изборната обстановка е отчетена като спокойна и нормална, протоколите не са подписани с особено мнение или възражение. Твърденията за недостатъци на изборните книжа, свързани с липса на реквизити като час и дата или до грешки в посочените такива, както и поради неподписване на протоколите от всички членове, съдът намира за неоснователни, пише в решението. Неотразяването или погрешното отразяване на часа на започване и приключване на изборния ден не може да доведе до опорочаване вота на избирателите, тъй като това са реквизити от техническо естество и сами по себе си не оказват влияние върху формирания изборен резултат и неговото отчитане чрез преброяване на бюлетините в избирателната кутия и вписване на данните в протокола, се казва още в решението.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Районният съд в Благоевград отчете дейността си за 2024 година

На Общо събрание на съдии и съдебни служители в Районен съд – Благоевград, беше представен годишният отчетен доклад за  дейността на правораздавателната институция през 2024 година. Гости на събранието бяха председателят на Окръжен съд-Благоевград съдия Петър Узунов и зам.-председателите на Окръжен съд - Благоевград съдия Лилия Масева и съдия Татяна..

публикувано на 21.02.25 в 19:20

Призив за трети бойкот на големите търговски вериги у нас на 27 февруари

Организаторите на бойкота срещу големите търговски хранителни вериги насрочиха трета протестна акция, която ще се проведе на 27 февруари. Заедно с нея ще бъде обявен и бойкот на банките заради високите банкови такси, обясни Мая Манолова: "Бойкот на банковите такси с искане за налагане от страна на парламента на таван на банковите такси. За миналата..

публикувано на 21.02.25 в 17:04

В Кюстендил представиха възможности за финансиране на малкия и среден бизнес

На среща с бизнеса днес в Кюстендил беше представена Отворената процедура за кандидатстване за "Диверсификация и адаптиране на малки и средни предприятия към икономическия преход". Целта на процедурата е да подкрепи микро- и малките и средни предприятия, включително стартиращите, от т.нар. въглищни райони да се приспособят икономически към прехода към..

публикувано на 21.02.25 в 12:52

Извънредни автобуси на Задушница в Кюстендил и Дупница

Извънредна безплатна автобусна линия, до новия гробищен парк, пуска за Задушница - 22 февруари, Община Кюстендил. В Дупница във връзка с очаквания натоварен трафик и с цел улеснение на гражданите, общината също пуска безплатни автобуси от ж.к. "Бистрица" и завод "Тева" до гробищния парк в Дупница и обратно. На 22 февруари в храмовете на Кюстендил, от..

публикувано на 21.02.25 в 12:34

Община Перник осигурява безплатен транспорт за Голяма задушница

Община Перник осигурява безплатен транспорт за Голяма задушница в събота до централния гробищен парк и до гробищния парк в кв. „Мошино”, съобщиха от общинския пресцентър.  Безплатният транспорт е в улеснение на гражданите и от него може да се възползва всеки, вместо да стои с автомобила си в задръстване или да търси място за паркиране, заявиха от..

публикувано на 21.02.25 в 11:41

Пернишка болница планира соларен паркинг за икономия на ток

Специализираната болница за активно лечение на белодробни болести „Св. Пантелеймон” в Перник обмисля изграждането на паркинг със соларен парк, съобщи управителят д-р Симеон Василев. Това ще позволи да бъдат икономисвани средствата, които се плащат за ел. енергия. Идеята е на мястото на съборена стара постройка с гаражи, която е била полуразрушена и..

публикувано на 21.02.25 в 11:26

В Благоевград ще отбележат 147 години от Освобождението на България

С редица тържествени мероприятия в Благоевград ще бъдат отбелязвани 147 години от Освобождението на България. Честванията ще започнат на 3 март от 09.00 часа в двора на храм „Въведение Богородично“ с полагане на цветя пред паметната плоча на майор Иван Павлович Орлински и панихида за загиналите за свободата. Програмата ще продължи в 10.00 часа с..

публикувано на 21.02.25 в 10:18