Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Детска фолклорна група "Бисери" с юбилеен концерт тази вечер

Днес, 10 декември, от 18:30 часа в зала "Яворов" в Благоевград е юбилейният концерт на Детска фолклорна група "Бисери". Групата, с ръководители Даниела Богданова и Надежда Стоицова, отбелзвя своята 10-та годишнина. 

За тези 10 години Детска фолклорна група "Бисери" - към Центъра по изкуствата - Благоевград  успешно изпълнява своята основна мисия, да приобщават децата към българския фолклор и неговото съхранение, постигайки по-добро техническо изпълнение и артистизъм на младите изпълнители. Ежегодно във фолклорната група се обучават деца на възраст от 6 до 18 години. Освен множеството изяви, групата има участия в национални и международни фестивали: „Орфеева дарба” –  София, „Малешево, пее и танцува” – с. Микрево, „Македония фолк”, „Слънце иде” – с. Дрен, Детски фолклорен фестивал –  Кресна. Витрината на група „Бисери” е пълна с многобройни бронзови, сребърни и златни медали. Спечелените награди са достоен атестат за професионализма и творческите възможности на ръководителите на ДФГ „Бисери” и талантливите деца на Благоевград.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Четиринадесет претендентки за новата девойка "Кюстендилска пролет"

Новата девойка "Кюстендилска пролет" ще бъде избрана на 15 март в Кюстендил. Претендентките за титлата през тази година са 14, колкото бяха и през 2024 година.  Традицията по тържествено посрещане на пролетта в града датира от древни времена, припомниха от общинския отдел "Култура и духовно развитие". През тази година конкурсът ще се състои за 58-и..

публикувано на 22.02.25 в 11:16

Избори в Сандански

Едва една пета от членовете на секционните комисии в Сандански са  преминали обучение  за провеждане на нов избор за общински  съветници, който е насрочен за утре, 23 февруари.  130 са направените смени в състава на секционните комисии, а основна причина  за отказите е по-малкото заплащане.  Редовните  избори за общински съветници в Сандански бяха..

публикувано на 22.02.25 в 11:13

Слънчево и студено време

Днес ще остане студено. Ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла. Ще духа слаб източен, в Източна България до умерен северен вятър. Температурите ще са в много широки граници, минималните - от минус 15°-минус 17° на места в Източна България до минус 6°-минус 8° в отделни райони..

публикувано на 22.02.25 в 07:33

Районният съд в Благоевград отчете дейността си за 2024 година

На Общо събрание на съдии и съдебни служители в Районен съд – Благоевград, беше представен годишният отчетен доклад за  дейността на правораздавателната институция през 2024 година. Гости на събранието бяха председателят на Окръжен съд-Благоевград съдия Петър Узунов и зам.-председателите на Окръжен съд - Благоевград съдия Лилия Масева и съдия Татяна..

публикувано на 21.02.25 в 19:20

Призив за трети бойкот на големите търговски вериги у нас на 27 февруари

Организаторите на бойкота срещу големите търговски хранителни вериги насрочиха трета протестна акция, която ще се проведе на 27 февруари. Заедно с нея ще бъде обявен и бойкот на банките заради високите банкови такси, обясни Мая Манолова: "Бойкот на банковите такси с искане за налагане от страна на парламента на таван на банковите такси. За миналата..

публикувано на 21.02.25 в 17:04

В Кюстендил представиха възможности за финансиране на малкия и среден бизнес

На среща с бизнеса днес в Кюстендил беше представена Отворената процедура за кандидатстване за "Диверсификация и адаптиране на малки и средни предприятия към икономическия преход". Целта на процедурата е да подкрепи микро- и малките и средни предприятия, включително стартиращите, от т.нар. въглищни райони да се приспособят икономически към прехода към..

публикувано на 21.02.25 в 12:52

Извънредни автобуси на Задушница в Кюстендил и Дупница

Извънредна безплатна автобусна линия, до новия гробищен парк, пуска за Задушница - 22 февруари, Община Кюстендил. В Дупница във връзка с очаквания натоварен трафик и с цел улеснение на гражданите, общината също пуска безплатни автобуси от ж.к. "Бистрица" и завод "Тева" до гробищния парк в Дупница и обратно. На 22 февруари в храмовете на Кюстендил, от..

публикувано на 21.02.25 в 12:34