От 11.30 часа в зала „22 септември” ученици и учители от Германия, Испания, Франция, Италия, Португалия, Турция и Румъния ще проведат среща с кмета на община Благоевград д-р Атанас Камбитов.
Басейнова дирекция „Западнобеломорски район”-Благоевград ще проведе Първо редовно заседание на Басейновия съвет за 2016 година.
От 13.30 часа ще се проведе редовно заседание на Общинския съвет в Петрич.
От 18 часа в Голямото концертно студио на Радио Благоевград ще бъде представен документалният филм "Олово срещу слово". Във филма звучат гласове на исторически личности и записи на важни събития, съхранени в “Златния фонд” на Българското национално радио, а кадрите от архивите на БНТ ги допълват с картина. Автор на филма е журналистката Поля Станчева, която бе генерален директор на Общественото радио в периода 2001-2007 година.
От 13 часа ще се проведе пресконференция на ВМРО в приемната на евродепутата Ангел Джамбазки, намираща се на булевард "Св.Св. Кирил и Методий" номер 2 в Благоевград. На пресконференцията ще присъстват депутатът Атанас Стоянов и общинският съветник Георги Васев. Темите на пресконференцията ще бъдат: Бежанската вълна, ще има ли бежански лагер в Петрич или Кресна, ще се прави ли ограда на българо-гръцката граница, както и новият проекто-закон за задължителното гласуване.
Сградата на Народно читалище „Никола Вапцаров - 1866“ и Камерната опера в Благоевград беше осветена в златно тази вечер в знак на съпричастност към децата, борещи се с онкохематологични заболявания. Инициативата, която се провежда днес - 15 февруари – Международния ден на децата, болни от рак, е подкрепена от Община Благоевград и организирана от..
Второто издание на фестивала "Джамала" започна днес в Кюстендил. Фестивалът продължава и утре, а организаторите от Община Кюстендил и читалище "Братство" очакват над 4000 участници от 52 маскарадни групи от всички краища на страната. Организаторите очакват и много туристи, което е сред основните цели на фестивала, заедно с идеята за запазване и..
Ден на отворените врати организира Американския университет в България. Проявата се провежда в кампуса "Скаптопара" в Благоевград. Събитието цели да помогне на кандидат-студентите да опознаят университета и да получат отговори на всички въпроси, свързани с кандидатстването и обучението в АУБ. Специално организирано изложение, ще покаже на едно..
Сградата на камерната опера и народното читалище в Благоевград ще бъдат осветени в златно по повод Международния ден на децата болни от рак. Светлините ще обгърнат емблематичната сграда тази вечер от 18.00 часа, в знак на съпричастност към засегнатите семейства от болестта по света. Инициативата, подкрепена от Община Благоевград, е на Сдружение..
Благоевград е сред градовете с най-ниски доходи у нас. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 г. Средната заплата за града е 1631 лева, като дори Видин е с по-високи доходи от Благоевград, със средно месечно възнаграждение от 1672 лева. На дъното на класацията е Смолян, с 1 617 лв. Най-висока средна месечна..
Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно. Главно над южните райони облачността временно ще се разкъсва и намалява. В повечето места ще духа слаб вятър от изток, а в Източна България - до умерен от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 3°-5° в Северна България до 10°-12° на места в южните райони, за София -..
Близо 40 години галерията в Благоевград организира обща художествена изложба на изявени и млади автори, обединени от празника на виното и любовта. С малки прекъсвания традицията одстава жива и днес, каза за Радио Благоевград директорът на Градската художествена галерия, Иван Милушев. Той е и куратор на поредната изложба, която обединява 52-ма художници,..