Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Санирането на сградите на ЦДГ "Слънце" в Гоце Делчев, ОДЗ "Пролет" в село Мусомища и училището в село Буково ще струва 874 740 лева

Снимка: архив / Снимка: БГНЕС

Санирането на сградите на ЦДГ "Слънце" в Гоце Делчев, ОДЗ "Пролет" в село Мусомища и училището в село Буково ще струва 874 740 лева, са изчислили специалистите в общинската администрация. За да бъдат обновени сградите на тези учебни заведения и те да бъдат енергийно ефективни от експертите са подготвили и подали проект пред Националния доверителен Екофонд, от където са одобрили финансирането. 15 процента от тази сума ще поеме общинският бюджет, с решение на Общинския съвет - Гоце Делчев.За обновяване на сградата и подмяна на отоплението от дизел на пелети в едно от най-големите детски заведения в Гоце Делчев - ЦДГ "Слънце", която се посещава от 160 деца, са необходими 455 940 лева, за детската градина в село Мусомища - 285 600 лева и за училищната сграда в село Буково - 133 200 лева. За подмяна на покрива там ще са необходими средства, които ще бъдат включени в разходите на общинския бюджет за следващата година. Предстои процедура за избор на строителна фирма, която да се заеме с тази обществена поръчка, уточниха от Общинската администрация.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Новостите в политиката на сближаване в ЕС и постигнатите резултати дискутираха в Благоевград

Новостите в политиката на сближаване в ЕС и постигнатите резултати бяха дискутирани на регионална конференция в Благоевград. Домакин на събитието бе БТА, а срещата - реализирана по проект „Европа на Балканите: Заедно чрез знание“.  Основен акцент в дискусията, бе поставен върху образованието и уменията като двигател за развитието на регионите в..

публикувано на 12.02.25 в 13:03

Почетоха загиналите за свободата на Горна Джумая

147 години от Първото освобождение на Горна Джумая от османско робство бяха отбелязани днес в Благоевград. В знак на признателност бяха положени цветя пред паметните плочи на майор Иван Павлович Орлински, генерал Спас Георгиев, Хажди Константин Чорбаджигошев и мемориала на Делчевия род, които се намират в двора на църквата в Благоевград.  В..

публикувано на 12.02.25 в 12:25

Парламентът открива процедурите за нови състави на регулаторите

Парламентът открива процедурите за избор на ръководство и състав на регулатори, чийто мандат е изтекъл. През уикенда, в Бургас, председателят на Народното събрание Наталия Киселова съобщи, че се очаква в дневния ред на парламента за тази седмица да бъдат включени процедури за номинации на регулаторите. Тя припомни, че има органи с изтекъл мандат още..

публикувано на 12.02.25 в 09:13

ОДМВР – Перник стартира регионална превантивна кампания „Внимание! Пешеходци зад автомобила“

Официалното начало на инициативата е днес от 9 часа на паркинга на голям търговски обект. Мотото на инициативата е „Всеки спасен човек е победа“. Инициативата ще се реализира на паркингите на обекти от големите търговски вериги в област Перник, подкрепена от ръководствата им. Табели с надпис „Внимание! Пешеходци зад автомобила“, поставени на видни..

публикувано на 12.02.25 в 07:28

Предимно слънчево с максимални температури до 8 градуса

Сутринта на места в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10° и минус 5°, в отделни котловини - до минус 14°. Днес над Източна България облачността ще се разкъса и намалее и в цялата страна ще бъде предимно слънчево. След обяд от запад облачността ще започне да се увеличава. Ще духа слаб и..

публикувано на 12.02.25 в 05:32

Волейболни мачове в Разлог от Общинските ученически игри 2024/2025

Община Разлог проведе волейболни мачове-част от Общинските ученически игри 2024/2025. Двубоите се изиграха в спортна зала „Септември“, град Разлог между училищните отбори към ОУ “Никола Парапунов”, СУ “Братя Петър и Иван Каназиреви”, ОУ “Св. Паисий Хилендарски”, село Баня, ОУ “Св. св. Кирил и Методий”, село Бачево и ОУ „Неофит Рилски”, село Горно..

публикувано на 11.02.25 в 15:42

Ремонтират асфалтовата настилка в двора на МБАЛ Благоевград

Община Благоевград започна текущ ремонт на асфалтовата настилка в двора на МБАЛ, фрезоват се и се асфалтират проблемните участъци по всички алеи. През миналата година бяха ремонтирани стълбите и бяха монтирани парапети и рампи пред поликлиниката, с което бе улеснен достъпът на пациентите до здравни услуги.  Действията са в резултат от..

публикувано на 11.02.25 в 15:29