Новата спортна зала "Неврокоп Арена" в град Гоце Делчев ще се стопанисва и управлява от Общинското предприятие „Поддържане и ремонт на обекти - общинска собственост. Това решиха общинските съветници, опровергавайки твърденията, че спортното съоръжение щяло да бъде отдадено срещу скромен наем на новия президент на местния ФК „Пирин".
Съветниците определиха размера на наемите, които местните спортни клубове ще плащат за тренировки и състезания в залата. За училищни спортни мероприятия залата ползването на залата ще е безплатно. 300 лева на ден ще е наемът на залата за областни и национални състезания, а 1000 лева на ден за концерти. Залата ще се отдава също за семинари, обучения и конференции срещу 100 лева на час. Залата ще има отговорник, ел. техник за поддръжка и двама чистачи.
Над 1 000 кукери от Югозапада посреща днес дупнишкото село Джерман на второто издание на Фестивала на маскарадните игри “На Сурва в Джерман”. Организатори са местното читалище “Пробуда” със съдействието на Кметство Джерман и Община Дупница. Участват 13 групи самодейци от Сапарева баня, Перник, Благоевград, Петрич и др. Те се събират на стадион..
Фестивал на мелнишкото вино "Златен грозд" ще се проведе в Мелник този уикенд. Традиционният фестивал се организира за 13-а година. Винопроизводителите от Мелнишкия регион ще представят най-доброто от своята продукция. Подготвена е и богата фолклорна програма. Специални гости ще бъдат Володя Стоянов и Иван Дяков. Ще се проведе и конкурс за..
Днес, 8 февруари, над Западна и Централна България времето ще е предимно слънчево с по-значителни увеличения на облачността над Дунавската равнина. Максималните температури ще бъдат между 1° и 6°.
Грипната епидемия в Перник няма да се удължава. От 10 февруари учениците, които се обучава дистанционно, се връщат в училище, а въведените противоепидемични мерки се прекратяват, съобщи директорът на РЗИ д-р Александър Златанов. От обявяването на грипната епидемия на 30 януари досега се наблюдава плавен спад на заболеваемостта от грип и остри..
Временно е ограничено движението в крайна дясна лента на АМ "Струма", при км 15, в посока София поради аварирал тежкотоварен камион. Трафикът се осъществява в активната и изпреварващата лента. На мястото има разлято масло и се опесъчава. Шофирайте внимателно и със съобразена скорост.
На днешно редовно заседание общинските съветници в Симитли приеха предложението на кмета на общината Апостол Апостолов за изработване на подробен усторйствен план – план за застрояване за изграждане на предприятие за брониране и производство на военна техника. Решението е с огромно значение за развитието на икономиката в Симитли и е стъпка към..
Село Полето празнува Трифон Зарезан с богата програма. В събота, 8 февруари, от 12:00 часа на площада ще се лее вино, ще се вият хора и ще се хапват вкусни гозби. По стара традиция за Трифон Зарезан – Деня на лозаря и винаря, се събират винопроизводителите и кулинарите от Полето, за да участват в надпревата в конкурс за червени и бели вина, за..