Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кюстендилската болница получи дарение от 27 местни фирми чрез Търговско-промишлената палата

Кюстендилската болница получи дарение от 27 местни фирми чрез Търговско-промишлената палата. Това съобщи директорът на здравното заведение д-р Александър Величков. 

 Дарението е в размер на 14 450 лв. и е предоставено чрез споразумение между палатата и болницата, за осигуряване на дарения за подобряване на материално-техническата база на здравното заведение. Съгласно волята на дарителите, дарените средства са били разходени за отделението по кардиология в болницата. С тях е закупен ЕХГ холтер, на стойност 1870 лв., за диагностициране и лекуване на ритъмни и проводни нарушения на сърцето. С другите средства и собствени пари на болницата е купен и ехокардиограф, чиято обща стойност е 35 988 лв. Досегашните такива апарати са физически и морално остаряли, така, че не вършат никаква работа. Съвсем навременна беше помощта на Търговско-промишлената палата, каза Величков. 

Величков каза още, че болницата изпитва финансови затруднения от години, както и повечето болници в страната, които се дължат на заплащането за извършена дейност от НЗОК, под лимита. "Ние не можем да връщаме пациенти, въпреки, че касата не заплаща за тях, въпреки, че са здравноосигурени", каза Величков. По думите му от 2015 досега болницата в Кюстендил има 500 хиляди лева, които са над лимита и са неразплатени.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Тръмп посреща Зеленски

Противоречиви български реакции на срещата между Тръмп и Зеленски

Докато повечето европейски лидери застанаха на страната на украинския президент Володимир Зеленски веднага след срещата му с Доналд Тръмп и се обявиха в подкрепа на Киев, България излъчи противоречиви послания по темата. Редица европейски лидери подкрепиха Зеленски след спора му с Тръмп Премиерът Росен Желязков публикува кратко послание на профила..

публикувано на 01.03.25 в 17:14

Желязков след срещата на Тръмп със Зеленски: Украйна, бъди смела!

"Украйна, бъди смела, бъди силна! Ние сме с теб!", това написа премиерът Росен Желязков с своя профил в Х по повод срещата между Доналд Тръмп и Володимир Зеленски, която завърши със скандал. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов настоя да се проведе незабавна среща на върха между Съединените щати, европейските държави и съюзници, на която всички гледни точки..

публикувано на 01.03.25 в 13:41

Благоевград посрещна Баба Марта и Деня на самодееца

С богата празнична програма община Благоевград отбелязва освен 1 март, и Деня на самодееца. Стартът бе даден точно в 11:00 часа на пл. „Георги Измирлиев“, където малки и големи посрещнаха Баба Марта. След като тя поздрави всички присъстващи и им завърза мартеница за здраве, децата от ФТА „Пиринче“,  ДЮФА „Пиринска китка“, ФГ „Бисери“, ФГ..

публикувано на 01.03.25 в 13:21

С 10% поскъпват някои куриерски услуги у нас

С близо 10 процента поскъпват някои куриерски услуги от днес. Две от най-големите компании въвеждат и нови правила при таксуването на най-малките пратки. Въвежда се 10 на сто увеличение на цените за доставка на вътрешни и международни палетизирани пратки, което се налага по транспортно-логистични причини. Няма да има повишение на цената на масовите..

публикувано на 01.03.25 в 10:47

Посрещаме Баба Марта и в Благоевград

На 1 март празнуваме Баба Марта – един от най-почитаните български празници. На този ден хората, дърветата и животните се закичват за здраве и успех с мартеници, направени от пресукан бял и червен конец. С празнична програма, организирана от Община Благоевград и Народно читалище „Никола Вапцаров – 1866“ в Благоевград ще бъде отбелязан 1..

публикувано на 01.03.25 в 08:37

Честита Баба Марта!

Днес посрещаме един от най-обичаните български празници – символ на здраве, късмет и пролетно пробуждане. По стара традиция връзваме мартенички на близките си, за да им пожелаем сила, радост и благоденствие. Белият конец носи чистота и надежда, а червеният – топлина и живот. Нека Баба Марта ни дари със здраве, усмивки и щастливи моменти!..

публикувано на 01.03.25 в 08:00

Баба Марта идва с дъжд

Ще бъде предимно облачно със слаби валежи от дъжд, над 1500 метра – от сняг, в северните райони на отделни места дъждът ще се примесва със сняг. Почти без валежи ще е в Югоизточна България.  В сутрешните часове на много места в равнините и низините ще бъде мъгливо. Вятърът все още ще е от юг-югоизток, предимно слаб, в Дунавската равнина за кратко..

публикувано на 01.03.25 в 07:34