Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Камино: Пътят на завръщането" - дебютната книга на Тихомир Иванов ще бъде представена на 20 март в Регионалната библиотека в Благоевград

На 20 март 2018г., (вторник), от 17:30 часа в Регионалната библиотека в Благоевград ще бъде представена дебютната книга на Тихомир Иванов  "Камино: Пътят на завръщането".  

Авторът е подготвил една нестандартна, практична и вълнуваща среща, на която ще си говори и за Камино, и за книгата, и за нещата от живота. Едно събитие, което ще провокира и вдъхнови читателите да следват мечтите си. 

Какво споделя авторът Тихомир Иванов за себе си:

Неблагоприятната семейна среда, в която израснах, ме стимулира още от малък да търся отговорите на важни житейски въпроси. Като участник, а по-късно и като асистент на водещия в множество издания на семинар за личностно развитие към фондация „Същност“, имах възможността да наблюдавам и да работя в реална среда над собствените си и чужди его-модели. 
 Придобитото знание ме подтикна да продължа пътуването към себе си и в търсене на истините за своята личност, за ролята на миналото си и на всички фактори, моделиращи живота ми, се озовавах на Камино де Сантяго.


И за книгата: 

„Камино: Пътят на завръщането” е книга на три равнища. Първият пласт е Камино с всичко, което може да предложи на поклонниците - пътеписната част в творбата. На втори план излизат личният път и житейската ми история. Разголвам душата си, егото си, търсейки себе си и показвам модела, по който съм го постигнал. Но най-ценно е третото равнище, което разкрива и мотивацията ми да напиша книгата. Това са личните преживявания и осъзнавания на читателя, който през физическото и духовно приключение на Камино ще има възможността да пътешества метафорично не само по пътеките и селищата на слънчева Испания, но и ще открие Истини за самия себе си!

Входът за премиерата на книгата в Благоевград е свободен!



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Отмениха противоепидемичните мерки в Кюстендилска област

Противоепидемичните мерки в Кюстендилска област са отменени от днес, 6 февруари. Те бяха въведени със заповед на директора на РЗИ – Кюстендил д-р Златко Величков и бяха в сила от 29 януари до 5 вевруари.  Причината е в значителния спад на заболеваемостта от грип и остри респораторни заболявания. За периода от 29 януари до 4 февруари случаите са били..

публикувано на 06.02.25 в 18:53

Мъжът, който се беше барикадирал въоръжен в дома си в Благоевград се предаде

Мъжът, който  се беше барикадирал въоръжен  в  дома си в Благоевград,  предаде  доброволно пистолета и допусна полицията и специалисти-психолози да  влязат в жилището.  Сигналът за въоръжен мъж, който се е барикадирал в семейния апартамент, е подаден рано сутринта от съпругата му , която признала, че  в жилището се намира и нейния законно притежаван..

публикувано на 06.02.25 в 18:18

Представят грантове за малки и средни предприятия на среща в Благоевград

Министерството на иновациите и растежа и Община Благоевград канят представители на бизнеса на информационна среща за представяне на процедурата "Малки иновативни грантове за малки и средни предприятия" от Програма "Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация". Събитието ще се проведе на 20.02.2025 г. (четвъртък) от..

публикувано на 06.02.25 в 15:54

В кюстендилската болница направиха безкръвна операция с нова лапароскопска апаратура

Извършена е първата безкръвна операция в кюстендилската болница с нова лапароскопска апаратура, доставена в здравното заведение наскоро, каза за БНР директорът Димитър Стоилов.  Д-р Иво Живков и д-р Борис Борисов от екипа на хирургичното отделение оперирали херния на 83-годишен пациент. Той се чувства добре.  Преди броени дни е направена демонстрация..

публикувано на 06.02.25 в 15:02

РЗИ Перник извършва мониторинг на водата в Брезник и село Ноевци

РЗИ Перник ще извършва учестен мониторинг на качеството на питейната вода в Брезник и село Ноевци. Контролът се засилва във връзка със заповедта на кмета Васил Узунов, с която от 10 февруари се преминава от нощен към дневен режим на водата заради продължаващото намаляване на наличния обем на язовир „Красава”.  Съгласно разпоредбата водоподаване ще има..

публикувано на 06.02.25 в 15:01

Какво не знаем за аутизма дискутираха в Благоевград

Аутизмът е най-бързо разпространяващото се нарушение на детското развитие. Това бе подчертано на специализирана среща, организирана от Центъра за комплексно обслужване на деца с увреждания и хронични заболявания в Благоевград. В присъствието на представители от различни обществени и социални сфери, темата бе подложена на обсъждане от проф. Иванка..

публикувано на 06.02.25 в 14:49

Въоръжен мъж се барикадира в дома си в Благоевград

Въоръжен мъж се е барикадирал в дома си в Благоевград.   Към момента не е ясно какви са мотивите и намеренията му, както и кой е подал сигнала.  Психолози се опитват да влязат в контакт с мъжа. 

публикувано на 06.02.25 в 12:29