В VI-тия Национален журналистически конкурс "Григор Попов", който се провежда в Разград, екипът на младежкото предаване на Радио Благоевград "Тийн зона" спечели две първи, три втори и едно трето места в сериозна конкуренция с десетки млади журналисти от различни журналистически клубове в страната.
Ментори на екипа на "Тийн зона" по Радио Благоевград са младите Елеонора Геризовска и нашият колега - журналистът Давид Калпачки, който е автор и водещ на политическото предаване "Събития и личности" и репортер с характерен и оригинален стил. Като водещи и репортери в "Тийн зона" се изявяват талантливи деца от Центъра за личностно и творечско развитие на децата на Благоевград. Младежкото предаване е всяка събота от 10:00 до 12:00 часа.
Ето кои журналисти от "Тийн зона" грабнаха наградите в VI-тия Национален журналистически конкурс "Григор Попов":
I място - Ния Андонова, 7 клас, за интервюто й с Йоана Буковска;
I място - Георги Мутафчиев, 12 клас, за интервюто му с Теодосий Теодосиев;
II място - Виктория Първанова, 9 клас, за репортажа й за приюта за кучета;
II място - Виктория Качева, 8 клас, за репортажа й за изложба на котки;
II място - училище за радиожурланистика "Тийн зона" към Радио Благоевград и ЦЛТРДБ в категория колективни радиопредавания;
III място - Елеонора и Цветелина за репортажа за дейността на Центъра за кариерно ориентиране към ЦЛТРДБ;
Екипът на Радио Благоевград честити наградите на своите млади колеги!
Творческата надпревара, която носи името на видния общественик и разградски журналист Григор Попов, се организира от Центъра за ученическо техническо и научно творчество в Разград с подкрепата на Министерството на образованието и науката, Националния дворец на децата, Регионалното управление на образованието и община Разград. В него участват ученици от втори до XII клас в три възрастови групи и в три раздела – публицистични материали за вестник, ученически вестници и радиожурналистика. Основната тема на конкурса тази година бе „Светът под лупа“.
Противоепидемичните мерки в Кюстендилска област са отменени от днес, 6 февруари. Те бяха въведени със заповед на директора на РЗИ – Кюстендил д-р Златко Величков и бяха в сила от 29 януари до 5 вевруари. Причината е в значителния спад на заболеваемостта от грип и остри респораторни заболявания. За периода от 29 януари до 4 февруари случаите са били..
Мъжът, който се беше барикадирал въоръжен в дома си в Благоевград, предаде доброволно пистолета и допусна полицията и специалисти-психолози да влязат в жилището. Сигналът за въоръжен мъж, който се е барикадирал в семейния апартамент, е подаден рано сутринта от съпругата му , която признала, че в жилището се намира и нейния законно притежаван..
Министерството на иновациите и растежа и Община Благоевград канят представители на бизнеса на информационна среща за представяне на процедурата "Малки иновативни грантове за малки и средни предприятия" от Програма "Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация". Събитието ще се проведе на 20.02.2025 г. (четвъртък) от..
Извършена е първата безкръвна операция в кюстендилската болница с нова лапароскопска апаратура, доставена в здравното заведение наскоро, каза за БНР директорът Димитър Стоилов. Д-р Иво Живков и д-р Борис Борисов от екипа на хирургичното отделение оперирали херния на 83-годишен пациент. Той се чувства добре. Преди броени дни е направена демонстрация..
РЗИ Перник ще извършва учестен мониторинг на качеството на питейната вода в Брезник и село Ноевци. Контролът се засилва във връзка със заповедта на кмета Васил Узунов, с която от 10 февруари се преминава от нощен към дневен режим на водата заради продължаващото намаляване на наличния обем на язовир „Красава”. Съгласно разпоредбата водоподаване ще има..
Аутизмът е най-бързо разпространяващото се нарушение на детското развитие. Това бе подчертано на специализирана среща, организирана от Центъра за комплексно обслужване на деца с увреждания и хронични заболявания в Благоевград. В присъствието на представители от различни обществени и социални сфери, темата бе подложена на обсъждане от проф. Иванка..
Въоръжен мъж се е барикадирал в дома си в Благоевград. Към момента не е ясно какви са мотивите и намеренията му, както и кой е подал сигнала. Психолози се опитват да влязат в контакт с мъжа.