С научна конференция на тема: "Ролята на философските изследвания в университетската образованост", философската общност отпразнува четвъртвековния юбилей на специалността.
В рамките на академичното събитие, бе представена научната продукция на преподаватели и студенти по философия, както и съдържанието на последните броеве на студентския философски вестник "Аргумент".
Специалност „Философия“ е една от най-предпочитаните в университета, а завършилите я, имат много възможности за реализация. Това каза за Радио Благоевград деканът на Философския факултет, проф. Борис Манов.
„За тези 25 години имаме над 1000 завършили студенти, което е показателно, че интереса към тази наука е голям. След завършването, голямата част от нашите възпитаници се насочват към учителската професия. По данни на РУО в цялата страна, наши студенти в момента са учители в градове от 20 области, в цяла България и оценките за работата им са много високи.“
За второкурсничките Фатме и Моника, философията е сбъдната мечта.
„Вдъхнови ни това, как се поставят границите и основите на човешкото мислене, както и как това мислене се развива от всеки следващ философ. Философията в училище ни беше любим предмет и беше единствен предмет, чрез който можехме да изразяваме себе си.“
Преди старта на научната конференция, бе открита и изложбата "Философията в идеи и образи“.
Съвместно с Исторически музей-Разлог и членките от клуб „Втора младост“, потребители и служители от Центъра за социална рехабилитация и интеграция, днес започнаха да изработват пъстри мартеници. С взаимна помощ и с много старание и любов към детайла, потребителите на социалната услуга направиха десетки мартенички. Освен различните видове мартенички за..
За поредна година Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните(МКБППМН) към община Банско отличи и награди участниците в конкурса „Модерен ли е добрият пример?“. Наградите бяха връчени по случай „Деня на розовата фланелка“ от Магдалена Юсева, зам.-кмет на община Банско и председател на МКБППМН. В..
Сдружението на Югозападните общини (СЮЗО), като организация, обединяваща 26 общини от Югозападна България и която повече от 24 години работи в тяхна полза и подкрепа, се включва активно в дискусиите за промени в районите на планиране, включени в Картата на регионалните помощи на Република България за следващия програмен период, които пряко засягат..
Централната избирателна комисия (ЦИК) вече разполага с определението на Конституционния съд (КС) за преизчисляване на резултатите от изборите от 27 октомври миналата година. КС нареди повторно преброяване на национално ниво на гласовете за 51-вото Народно събрание Даниел Стефанов: КС направи възможно най-широкото броене В предадените вчера..
За трети бойкот на търговските вериги днес призовават организаторите на инициативата. Този път бойкотът ще засегне и банките с мотив, че за една и съща услуга плащаме различна такса на различните банки, но всички те печелят от парите на клиентите си. Благоевградчани подкрепят третия бойкот с пазаруване от малките квартални магазини и директно от..
Банско отново ще отбележи тържествено Тодоровден – един от най-обичаните пролетни празници, известен още като Конски Великден. Тази година празникът ще се състои на 8 март, шест седмици преди Възкресение Христово. По традиция, с подкрепата на Община Банско и Народно читалище „Никола Вапцаров“, собственици на коне ще организират празнични ритуали,..
Парламентарната Комисия по енергетика ще изслуша кандидатите за председател и за членове на Комисията за енергийно и водно регулиране. За поста председател е номиниран, от ГЕРБ-СДС, Пламен Младеновски, сега директор на дирекция “Електроенергетика и топлоенергетика” в регулатора. ПП-ДБ предлагат Меглена Русенова, председател на фотоволтаичната..