С червен ретро автомобил в Благоевград пристигнаха Дядо Коледа, Снежанка и коледари.
Началото на празничната програма постави детски духов оркестър, който премина по централната улица на града и пристигна на площада. Децата от танцовите и музикални школи на ЦЛТР ДБ откриха коледния концерт на площад "Георги Измирлиев".
С феерия от светлини, в присъствието на много граждани, започна коледния фестивал „Коледа е! Дарявай светлина“. Кметът на Благоевград инж. Румен Томов, заедно с Дядо Коледа и Снежанка, запалиха светлините на елхата на площада. „Пощенската кутия на Дядо Коледа“ е поставена под елхата на площада, където децата ще имат възможност да споделят с белобрадия старец желанията си за коледни подаръци.
В рамките на фестивала е и благотворителната инициатива „Добрият дарява надежда“, в помощ на 11-годишния Деян Апостолов, който има нужда от лечение. Във фоайето на Общината е оформен коледен кът, където за поредна година стартира инициативата "Часът на приказния разказвач". Актьори от Драматичния и кукления театър ще четат приказки на най-малките жители на Благоевград. „Работилницата на Дядо Коледа“, „Спортист на годината“ и Коледният благотворителен базар са коледните прояви до края на декември.
"Украйна, бъди смела, бъди силна! Ние сме с теб!", това написа премиерът Росен Желязков с своя профил в Х по повод срещата между Доналд Тръмп и Володимир Зеленски, която завърши със скандал. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов настоя да се проведе незабавна среща на върха между Съединените щати, европейските държави и съюзници, на която всички гледни точки..
С богата празнична програма община Благоевград отбелязва освен 1 март, и Деня на самодееца. Стартът бе даден точно в 11:00 часа на пл. „Георги Измирлиев“, където малки и големи посрещнаха Баба Марта. След като тя поздрави всички присъстващи и им завърза мартеница за здраве, децата от ФТА „Пиринче“, ДЮФА „Пиринска китка“, ФГ „Бисери“, ФГ..
С близо 10 процента поскъпват някои куриерски услуги от днес. Две от най-големите компании въвеждат и нови правила при таксуването на най-малките пратки. Въвежда се 10 на сто увеличение на цените за доставка на вътрешни и международни палетизирани пратки, което се налага по транспортно-логистични причини. Няма да има повишение на цената на масовите..
На 1 март празнуваме Баба Марта – един от най-почитаните български празници. На този ден хората, дърветата и животните се закичват за здраве и успех с мартеници, направени от пресукан бял и червен конец. С празнична програма, организирана от Община Благоевград и Народно читалище „Никола Вапцаров – 1866“ в Благоевград ще бъде отбелязан 1..
Днес посрещаме един от най-обичаните български празници – символ на здраве, късмет и пролетно пробуждане. По стара традиция връзваме мартенички на близките си, за да им пожелаем сила, радост и благоденствие. Белият конец носи чистота и надежда, а червеният – топлина и живот. Нека Баба Марта ни дари със здраве, усмивки и щастливи моменти!..
Ще бъде предимно облачно със слаби валежи от дъжд, над 1500 метра – от сняг, в северните райони на отделни места дъждът ще се примесва със сняг. Почти без валежи ще е в Югоизточна България. В сутрешните часове на много места в равнините и низините ще бъде мъгливо. Вятърът все още ще е от юг-югоизток, предимно слаб, в Дунавската равнина за кратко..
Временно е ограничено движението по път I-1 Благоевград – Симитли поради горящ автомобил. Обходен маршрут: от път I-1, по пътен възел „Благоевград ЮГ“ по АМ „Струма“, по п.в.„Зелендол“ обратно на път I-1. Трафикът се регулира от пътна полиция.