Във Върховния касационен съд продължава делото за смъртта на Ангел Димитров-Чората, починал преди 15 години по време на полицейско задържане. На съд са петима благоевградски полицаи, а през годините процесът претърпя обрати.
Заетостта на част от експертите медици покрай Covid-19 и на единия от подсъдимите станаха причина да се отложи делото за началото на юли. Днес те трябваше да бъдат изслушани за причините за смъртта на Ангел Димитров.
Именно споровете дали е починал от задушаване при задържането му или защото е имал здравословни проблеми и е злоупотребявал с наркотици са причината след толкова години процесът все още да не е приключил.
Затова и през тези 15 години петимата полицаи бяха осъждани с различни по размер присъди и напълно оправдавани.
Сега делото е за пореден път във ВКС и върховните съдии ще трябва да го решат по експертизите и доказателствата, събирани през годините.
Сред явилите се в съда експерти беше Цветелин Гатев от ВМА, правил експертиза за причините за смъртта на Чората преди 11 години.
„Имам 27-годишна практика, скромна, и нямам такава практика да защитавам отпреди 11 години експертиза“, каза той.
Движението в посока София на тунел „Железница“ на АМ „Струма“ ще е ограничено за техническо посещение на съоръжението днес между 10:30 ч. и 11:30 ч.. Трафикът ще бъде пренасочван от АМ „Струма“ при 104-и км по път I-1 София-Кулата до пътен възел „Благоевград Юг“, а скоростта се ограничава до 70 км/ч. От 19 май до 23 май от 19 ч. до 7 ч...
Банско отново се превърна в сцена на множество спортни инициативи по случай Деня на българския спорт – 17 май. В събитията се включиха учебните заведения и спортните клубове от oбщина Банско. Тази година празникът започна с най-малките участници, които демонстрираха своите умения и спортен дух в рамките на годишната програма "Детска спортна..
Приключи реконструкцията и модернизацията на уличното осветление в град Радомир и селата Дрен и Друган, съобщи на брифинг кметът на Радомир Кирил Стоев. В резултат на осъществените дейности са постигнати съществени икономии на разходите за електроенергия, значително подобрено е и качеството на осветлението. Подменени с нови LED осветителни тела са над..
Днес през страната ще преминава средиземноморски циклон. Днес валежите ще обхванат цялата страна. Значителни ще са количествата отначало в западните и централните райони. В Западна България още в сутрешните часове вятърът ще започне да се ориентира от запад-северозапад и ще е до умерен. С него ще прониква хладен въздух. Максималните температури ще..
Площадното пространство пред зала „22 септември“ в Благоевград тази вечер се превърна в място за среща на ученици, учители, родители, директори на училища, представители на РУО Благоевград и община Благоевград. За 13-ти пореден път се проведе инициативата „Панорама на училищата“, организирана от община Благоевград и ЦЛТРДБ. В нея участваха 16..
Димитър Маринов, първият български актьор, качил се на сцената на Оскар-ите, се срещна със студентите от Югозападния университет "Неофит Рилски", за да представи двете си книги – „Към сцената“ и „Към екрана“, издадени от „Аз-буки“ в края на 2024 г. Пред своите почитатели и любителите на литературата и киното, актьорът разказа за своя необикновен..
44 698 631 лева е макрорамката на бюджета на община Банско за 2025 година. Той бе приет на днешното заседание на Общинския съвет с 16 гласа „за“ от присъствалите 16 съветници. Приходите за делегирани от държавата дейности са в размер на 23 290 136 лева, а приходите от местни дейности възлизат на 21 408 495 лева. „Бюджет 2025 е добре..