Личните лекари не могат да издават направление за PCR тест, ако вече има потвърден положителен антигенен тест.
Това е изрично записано в анекса към Рамковия договор, който вече е публикуван в Държавен вестник. Това обясни д-р Дафина Тачова – председател на Регионалната колегия на БЛС-Благоевград.
„От НЗОК категорично са заявили, че това са вече диагностицирани пациенти и не обслужват по никакъв начин диагностика на лекаря. За нас това е безкрайно неудобно, защото за да влезе в системата, човек трябва да има PCR изследване. Електронните направления нямаме проблем принципно ние да ги пускаме, ако нямаше проблем със самата електронна система. Голяма част от лекарите в Благоевградска област работят на програма „Хипократ“, която позволява да се издаде направление. Но когато трябва да се изпрати електронния подпис на лекаря, се оказва че има проблем. Оттам нататък се стопира цялото издаване. За сметка на това обаче, вече може да издаваме направления на хартиен носител. По този начин се съкрати онази част от веригата, която беше свързана с изчакване на големи опашки на пациентите пред РЗИ“, каза още д-р Тачова.
Влак е ударил автомобил на жп прелез между гарите Долни Раковец - Гълъбник, Радомирско. Двама души са откарани в болница след инцидента, станал малко преди 14ч. Превозът на пътниците е организиран с автобуси, съобщиха от БДЖ. Сблъсъкът е станал при задействана автоматична прелезна сигнализация в междугарието, но подробностите все още не са ясни.
Правителството прие пътна карта за довършване на автомагистрала "Струма". Планът е строителството да приключи до лятото на 2031 година. Кабинетът предвижда трасето по направлението София - Кулата, в участъка Симитли - Кресна, да е извън Кресненското дефиле. Предвижда се този месец да бъде проведена процедура за възлагане на обществена поръчка за..
Новостите в политиката на сближаване в ЕС и постигнатите резултати бяха дискутирани на регионална конференция в Благоевград. Домакин на събитието бе БТА, а срещата - реализирана по проект „Европа на Балканите: Заедно чрез знание“. Основен акцент в дискусията, бе поставен върху образованието и уменията като двигател за развитието на регионите в..
147 години от Първото освобождение на Горна Джумая от османско робство бяха отбелязани днес в Благоевград. В знак на признателност бяха положени цветя пред паметните плочи на майор Иван Павлович Орлински, генерал Спас Георгиев, Хажди Константин Чорбаджигошев и мемориала на Делчевия род, които се намират в двора на църквата в Благоевград. В..
Парламентът открива процедурите за избор на ръководство и състав на регулатори, чийто мандат е изтекъл. През уикенда, в Бургас, председателят на Народното събрание Наталия Киселова съобщи, че се очаква в дневния ред на парламента за тази седмица да бъдат включени процедури за номинации на регулаторите. Тя припомни, че има органи с изтекъл мандат още..
Официалното начало на инициативата е днес от 9 часа на паркинга на голям търговски обект. Мотото на инициативата е „Всеки спасен човек е победа“. Инициативата ще се реализира на паркингите на обекти от големите търговски вериги в област Перник, подкрепена от ръководствата им. Табели с надпис „Внимание! Пешеходци зад автомобила“, поставени на видни..
Сутринта на места в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10° и минус 5°, в отделни котловини - до минус 14°. Днес над Източна България облачността ще се разкъса и намалее и в цялата страна ще бъде предимно слънчево. След обяд от запад облачността ще започне да се увеличава. Ще духа слаб и..