Продължава почистването на основните булеварди и улици в Благоевград, като усилията са насочени към опесъчаване и осоляване на пътните платна, съобщи управителят на общинска фирма „Биострой“ Васил Бачев: „От 05.30 часа на терен са 8 машини. Нека хората, които почистват своите автомобили и предблоковите пространства, да не хвърлят снега по пътното платно. Някои от улиците, които вчера бяха почистени до асфалт – в района на „Орлова чука“, „Полковник Дрангов“, тази сутрин са заледени заради хвърления от гражданите сняг.
Наши служители ще вървят пред машините за почистване, за да може да бъдат открити контейнерите за смет, а които не могат, ще бъдат извозени чрез изсипване. Ще се опитаме да се справим в рамките на един-два дни. В по-късната част на деня ще започнем и почистването на малките квартални улици, като те ще бъдат осолени и опесъчени“, допълни Бачев.
Община Банско получи Отличителния знак „Аз гарантирам щастливо детство” на Държавната агенция за закрила на детето. Наградите се раздават за трета поредна година в четири категории – устойчиво развитие, успешна промяна, значима иновация и значимо партньорство. Община Банско взе приза в категория „Значима иновация”. Наградата..
Продължава запълването на минните галерии под кв. „Драгановец“ в Перник, съобщиха от общинския пресцентър. В резултат на дългогодишния въгледобив земята под Перник е прорязана от изоставени руднични галерии. Голяма част от укрепителните подпори в тях са разрушени, много от галериите се пълнят с вода. Възникналите негативни процеси в района на..
И Регионалната библиотека "Димитър Талев" в Благоевград участва в Националния маратон на четенето. Целта е да се насърчи общуването на децата с книгите, които са носители на непреходните ценности в човешката история и култура. Днес участници в Маратона в областния център бяха първокласници от СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“. По думите на..
Здравните власти в Перник имат готовност за обособяването на детска COVID зона. При необходимост, тя ще бъде разкрита в детско отделение на МБАЛ „Рахила Ангелова”. На този етап в региона няма нуждаещи се от хоспитализация деца. Мярката се предприема заради наблюдаващото се намаляване на възрастовата граница сред заболелите. През последните дни се..
Отличници по история и цивилизация представят Разлог на национална олимпиада. Учениците от седми клас на ОУ "Никола Парапунов"– Бояна Билчова и Никола Сланчев се класираха за Национален кръг на олимпиадата по история и цивилизации, която ще се проведе през месец юни. За отличната подготовка на учениците има огромна заслуга преподавателката им..
Община Разлог е в процес на разработване на План за интегрирано развитие на общината за периода 2021-2027г. Той се изработва за цялата територия на общината, като могат да се определят зони за прилагане на интегриран подход за удовлетворяване на идентифицираните нужди и за подкрепа на потенциалите за развитие и на възможностите за коопериране със..
Общо 64 са новодиагностицираните лица с COVID-19 в Кюстендилска област през изминалото денонощие. Новозаразени с инфекцията лица има в общините: Дупница – 26, Кюстендил – 23, Бобов дол – 6, Кочериново – 4, Невестино – 2, в Рила, Сапарева баня и Бобошево има по една нова положителна проба, съобщават от Областния кризисен щаб. В COVID..