Два депутатски мандата печели ГЕРБ в област Перник, по информация от местната партийна централа.
В новото Народно събрание влизат водачът на листата - финансовият министър Кирил Ананиев и министърът на правосъдието Десислава Ахладова, която освен че заемаше второто място в кандидатската листа, събра и най- много преференции.
Останалите два мандата си поделят „Има такъв народ” и „БСП за България”, като в Парламента влизат водачът на листата на „Има такъв народ” Галя Бърдарска и водачът на листата на БСП Стоян Мирчев. В предходното Народно събрание ГЕРБ и БСП имаха по двама депутати.
Районната прокуратура в Кюстендил се самосезира по повод публикация в интернет сайт относно голямо сметище в центъра на с. Соволяно. Разпоредена е незабавна проверка по реда на Надзора за законност, възложена на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР – гр. Кюстендил. В срок до 30 дни следва да се установят и разпитат..
Кметът на община Белица отправи специален призив за социална нетърпимост към замърсяване на различни изходни места, важни за развитието на туризма в общината. Специално внимание Радослав Ревански обръща за необходимостта за опазване на пътя за курортен комплекс “Семково“, пътя за м. “Андрианов чарк“, където са разположени Парка за мечките и RILA FUN..
От днес до 14 май във Фестивалния център в града се събират запазени детски играчки. С тях в навечерието на 1 юни ще бъде направено изложение като играчките ще бъдат продавани на символични цени, а със събраните средства ще бъдат подпомогнати тежко болни перничани. Инициативата е на фондация „Богданова и Данаилова" и се организира със съдействието на..
С 50 000 лева ще разполага Фондът за подкрепа на местни инициативи към община Дупница. Средствата са от общинския бюджет. За всяка одобрена инициатива ще се отпускат до 3 000 лева. С проекти могат да участват граждани, неправителствени организации, читалища, етажни собствености и др. Целта е насърчаване на гражданската активност, обясни председателят на..
Проектът за укрепването на голямото свлачище над Благоевград, което рискува да затвори пътя за планинските села, вилната зона „Бодрост“ и ски-зона „ Картала“, няма да стартира по спешност, какъвто беше мотивът на Общината да поиска средства от Междуведомствената комисия към МС и да получи близо 5 милиона лева за това. Агенцията за обществени поръчки..
Във всички детски градини, през тази седмица, приказни герои ще четат едни от любимите детски приказки, а всяко дете ще получи книжка с приказки от община Сандански. Иницативата е по повод 23 април – Световен ден на книгата и се организира от община Сандански, Център за обществена подкрепа и Местна комисия за борба с противообществени прояви на..
Ученици от V СУ „Георги Измирлиев“ в Благоевград проведоха възстановка, чрез която пресъздадоха първите години от живота на Георги Измирлиев в Горна Джумая. Събитието се проведе в къщата-музей „Роден дом на Георги Измирлиев“. Възстановката бе част от поредица от събития, посветени на 170 години от рождението на Македончето и 145 години от..