Учениците няма да учат общо 9 календарни дни между двата учебни срока - ваканцията им ще бъде от 29 януари до 6 февруари, включително. Това съобщиха от Министерството на образованието. Очакваната новина за удължаване на междусрочната ваканция идва след проведено заседание на Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество в средното образование, по време на което е прието предложението на просветния министър Николай Денков ваканцията да бъде пет дни - от 31 януари до 4 февруари, вместо един -1 февруари, както е по график.Заповедта на Денков за удължаване на ваканцията предстои да бъде издадена – така, заедно с двата уикенда преди и след петте неучебни дни, учениците ще почиват общо 9 календарни дни - от 29 януари до 6 февруари включително.На 7 февруари ще започне вторият учебен срок - присъствено или онлайн, в зависимост от разпоредбите на здравните власти.Неучебните дни няма да се компенсират чрез допълнителни занятия през останалата част от учебната година. Пропуснатият материал ще бъде преструктуриран и наваксан в редовните часове през втория учебен срок.
Утре /11 март/ от 11 часа в централния пернишки храм "Св. Иван Рилски" ще бъде отслужена панихида в памет на починалата преди дни Мария Бонева. Тя е един от създателите на СДС в Перник и нейната дейност за демократичните промени се помни от привържениците на синята идея. Последно Бонева е работила към дирекция "Архив" в Комисията по досиетата. Поклон..
82 години от спасяване на българските евреи бяха отбелязани днес в Дупница. Да отдадат почит към жертвите на Холокоста, пред паметника на Димитър Икономов в Градската градина, се събраха членове на организация “Шалом, общински служители, граждани. Присъстваха представители на Комисията за защита от дискриминация, депутати, ученици от гимназията по..
Днес ще бъдат пуснати в продажба билетите за Мача на звездите. Възстановеното след 5-годишно прекъсване събитие ще се състои на 23 март от 16 часа в зала „Борис Гюдеров” в Перник. Организаторите приканват зрителите да заемат местата си 30- 40 минути по- рано от обявения час. 12 000 лв. е наградният фонд, като награди ще има и за играчите, и за..
Изборните книжа от 154 секции от 13 общини в област Благоевград са предадени на Конституционния съд за проверка от вещи лица. В четири от случаите са констатирани отчетени нулеви резултати в протоколите. Във връзка с искането на Конституционния съд по жалбите за резултатите от последните парламентарни избори областният управител на Благоевград Георги..
Конфронтацията на Русия със САЩ и НАТО ще продължи. Русия ще запази своите амбициозни цели за поддържане на военен паритет със западните държави. Това е записано в оценката на средата за сигурност в приета преди дни от кабинета отбранителна стратегия. Стратегията говори е за прилагане мерки за засилване на гражданската подготовка. Според документа..
Моторист е загинал на пътя Батановци - Ярджиловци, съобщи регионалният говорител на МВР в Перник Венцислав Алексов. Тежкото пътнотранспортно произшествие е станало в късния следобед вчера на разклона за село Богдановдол. Ударили са се мотоциклет, управляван от 20- годишен младеж от Радомир и лек автомобил, шофиран от 19-годишен жител на село Драгичево...
Община Кюстендил започна полагането на около километър предпазна мрежа на пътя при с. Ябълково, където в края на миналата година стана ПТП с коне и загина 18-годишно момиче, а две други нейни връстнички бяха ранени. Екипът работи и почивните дни. Граждани протестираха срещу бездействието на институциите до пътя Кюстендил-ГКПП-Гюешево Поставянето..