Българска парламентарна делегация, начело с председателя на Народното събрание Вежди Рашидов, е на официално посещение в Турция. Днес Рашидов ще се срещне с турския си колега Мустафа Шентоп.
Председателят на Народното събрание Вежди Рашидов и водената от него делегация пристигнаха вчера в турската столица Анкара, а днес ще посетят Мавзолея на Ататюрк и ще участват в церемония по поднасяне на цветя.
Вежди Рашидов ще проведе среща на четири очи с председателя на Великото Национално събрание на Турция Мустафа Шентоп, на която ще обсъдят теми от общ интерес и сътрудничество в различни области. Двамата ще поднесат цветя на паметника на жертвите на опита за преврат на 15 юли 2016 г. и ще поставят началото на пленарни разговори.
В българската делегация са председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова, председателят на ПГ „Български възход“ Стефан Янев, заместник-председателят на групата „БСП за България“ Георги Свиленски и депутатите Даниел Лорер от „Продължаваме промяната“, Сезгин Мехмед от ДПС и Николай Дренчев от „Възраждане“.
Утре, в последния трети ден на официалната визита, председателят на Народното събрание Вежди Рашидов и водената от него делегация ще присъстват на молебен за здраве в българската църква „Свети Стефан“ в Истанбул и ще се срещнат със Негово Всесветейшество Вселенския патриарх Вартоломей I.
Днес е Неделя месопустна или Месни заговезни. Празнува се винаги в неделя, 8 седмици преди Великден. От този ден до края на Великите пости са забранени месото и месните продукти . През цялата седмица до Сирни Заговезни се устройват веселби и игри, защото след това те са строго забранени. Денят се нарича Неделя Месопустна, защото е..
Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Предимно значителна облачност ще има над западните райони, но само на отделни места е възможно да превали слаб сняг. Преди обяд..
За 29 места ще се борят 239 кандидати, издигнати от 8 партии и 6 коалиции, две от които местни. 71 са секционните комисии, над 500 са членовете в тях. В последната седмица преди местния вот бяха направени 130 смени в състава на комисиите, като половината от тях са на председатели, заместник-председатели и секретари. Сред основните причини за..
Категорично осъждам агресията срещу полицаите, които с отговорност и професионализъм гарантират правото на всеки български гражданин да изразява мирно протеста си или подкрепата за каузи, в които вярва. Като министър на вътрешните работи няма да се поколебая да дам съответните разпореждания, за да бъде приложена цялата строгост на закона за опазване на..
Десет полицаи са ранени при ексалацията на напрежението по време на протеста на партия "Възраждане" срещу въвеждането на еврото. По-рано участващите в демонстрацията заляха с червена боя фасада на сградата на представителството на европейските институции в София и се опитаха да подпалят вратата. От полицията съобщиха, че има и арестувани.
Новата девойка "Кюстендилска пролет" ще бъде избрана на 15 март в Кюстендил. Претендентките за титлата през тази година са 14, колкото бяха и през 2024 година. Традицията по тържествено посрещане на пролетта в града датира от древни времена, припомниха от общинския отдел "Култура и духовно развитие". През тази година конкурсът ще се състои за 58-и..
Едва една пета от членовете на секционните комисии в Сандански са преминали обучение за провеждане на нов избор за общински съветници, който е насрочен за утре, 23 февруари. 130 са направените смени в състава на секционните комисии, а основна причина за отказите е по-малкото заплащане. Редовните избори за общински съветници в Сандански бяха..