Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Делка Георгиева застана начело на БСП в Перник

БСП в Перник си избра нов председател, съобщиха от „Позитано” 20. Временно местната организация на столетницата ще бъде ръководена от Делка Георгиева. За делегиран член на Областния съвет е избран Иван Димитров.

До избор на ново ръководство се стигна след като в началото на седмицата досегашният общински председател Стефан Кръстев обяви, че напуска партията. На специално свикана пресконференция той съобщи, че от БСП си тръгват над 50 социалисти, сред които и кметът Станислав Владимиров. Като повод за разкола беше посочен скандалният 50-ти конгрес на столетницата и изключването на 14 социалисти, сред които и двама перничани.

На проведеното в Перник заседание за избор на нов председател са присъствали заместник-председателят на БСП Атанас Зафиров и членът на Изпълнителното бюро Бриго Аспарухов.

Общинското ръководство на организацията е призовало партийните членове да не се поддават на натиск и да се включат активно в предстоящата кампания, заявяват от „Позитано”.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Огромен интерес към безплатните детски прегледи в Петрич

Първото за тази година издание на инициативата „Детско здраве“, организирана от Столичната лекарска колегия (СЛК) премина при огромен интерес от родителите в града. Висококвалифицираните лекари извършиха близо 510 прегледа в рамките на съботния ден. Събирането на едно място на лекари с различни специалности улеснява родителите от подобни по-малки..

публикувано на 09.03.25 в 15:11

БСП си избра петима заместник-председатели

"Изпълнителното бюро и Националния съвет трябва да бъдат активни и постоянно действащи органи, а техните членове трябва да имат задължението да работят за връщането на авторитета и публичното доверие на БСП по места" - това каза председателят на БСП Атанас Зафиров на първото заседание на пленума на партията след конгреса от средата на февруари. Пленумът..

публикувано на 09.03.25 в 14:42

Кюстендил отбеляза 82 години от спасяването на българските евреи

Венци и цветя на признателност  пред паметника на Димитър Пешев ,помогнал за спасяването от депортация  на близо 50-те хиляди български евреи, поднесоха кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов, заместник кметът Николай Дочев, областният управител инж. Александър Пандурски, заместник областният управител Георги Джоглев, представители на..

публикувано на 09.03.25 в 14:21

ПТП след пътен възел Покровник

Временно движението по път I-1 Благоевград-Симитли, след пътен възел-Покровник, в посока Симитли, при км 361 се осъществява в активната лента. Поради ПТП е затворена изпреварващата лента. Водачите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.

публикувано на 09.03.25 в 13:42

С Поход на толерантността бяха отбелязани 82 г. от спасяването на българските евреи

Поход на толерантността в София отбеляза 82 години от спасяването на българските евреи.  В инициативата се включиха председателят на Народното събрание Наталия Киселова, премиерът Росен Желязков и кметът на София Васил Терзиев.  Походът на толерантността тръгна от храм "Света София" до Паметника на спасението в градинката до старата сграда на Народното..

публикувано на 09.03.25 в 12:52
Росен Желязков

Росен Желязков ще вземе участие в Похода на толерантността под наслов "Ние помним"

Премиерът Росен Желязков ще вземе участие днес в Похода на толерантността под наслов "Ние помним", организиран от Организацията на евреите в България "Шалом" по случай 82 години от спасяването на българските евреи.  Участниците в шествието ще се съберат в 11 часа пред църквата "Света София", а от 11:30 часа на Паметника на спасението в градинката "Свети..

публикувано на 09.03.25 в 07:49

Слънчево време

Днес ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност, главно над северните райони. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Минималните температури, в повечето места ще бъдат между минус 3° и 2°. Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°.

публикувано на 09.03.25 в 07:32