Ветеранът от Втората световна война, 95-годишният Димитър Портарски, развълнуван и със сълзи на очи отдаде почит към загиналите, които дадоха живота си за свободата на Европа. В Деня на победата. На 17 години бил, когато се включил като доброволец във Втората световна война.
Има три ордена за храброст. Когато го попитахме за войната в Украйна, ветеранът се разплака и каза, че това е жалка работа. „Минал съм по тоя път и знам какво е. Войната е нещо лошо, изпитах ужаса й, оставя сираци, хора без дом, погубва млади човешки животи. Разрушени домове, черкви, училища, много ми е мъка. Сърцето ми се къса“, каза разплакан Портарски.
Съветва хората да са по-човечни и по-задружни, между държавите да има мир, разбирателство и повече компромиси. Младите хора да помнят историята и да се предава на поколенията.
Актьорът от Общинския куклен театър Александър Станковски с тържествени слова проследи историческата връзка и приемственост между двете най-големи събития от съвременната история на Европа.
Цветя на паметната плоча на загиналите във войните положиха кметът Илко Стоянов, председателят на Общинския съвет Радослав Тасков, зам.- областният управител Слави Христов, представители на политически партии, на културни и образователни институции, общественици и граждани.
В Кюстендил почетоха паметта на Апостола на свободата Васил Левски, личност, превърнала се за българите в мярка за героизъм и саможертва, смелост и правдивост, за добродетелност и почтеност. Пред паметника на Дякона присъстваха кметът на Община Кюстендил, областният управител на Кюстендилска област, председателят на Общински съвет в града,..
Перничани сведоха глави пред делото на Апостола на свободата Васил Левски. Общоградското поклонение по повод 152-та годишнина отнеговата гибел събра пред паметника му в центъра на Перник представители на местната власт, политици и граждани. Сред присъстващите имаше и стотици ученици. Сред официалните лица бяха областният управител Людмил Веселинов,..
С поднасяне на венци и цветя жители и гости на бобовдолското село Новоселяне отбелязаха 152 години от гибелта на Апостола на свободата – Васил Левски. Признателни родолюбци сведоха глава пред бюст – паметника на героя, който бе изграден през 2015 година. Историята разказва, че Дякона Левски е основал именно в Новоселяне първия и единствен таен..
Община Благоевград пуска безплатни автобуси на Голяма (Месопустна) задушница, парк „Македония“ е отворен за паркиране на МПС Линия №2 от градския транспорт в Благоевград, която обслужва спирките в близост до стария и новия гробищен парк в областния център, ще е безплатна за времето от 07.00 ч. до 13.00 ч. на 22 февруари, когато отбелязваме Голяма..
Темата със спекулациите по отношение на „шопската нация“ беше дискутирана на конференция в в Босилеград, Сърбия. По време на форума, в който участваха учени, депутати, активисти, беше изказано мнението, че нашите сънародници от другата страна на границата нямат нужда от лозунги и от потупване по рамото, а от реална помощ. Винаги става въпрос за..
На днешното си редовно заседание правителството трябва да създаде Съвет за развитие при Министерския съвет. Изпълнителната власт ще обсъжда промени в Националния план за действие при временна закрила и Закона за мерките срещу финансирането на тероризма. Министрите се очаква да отпуснат и допълнителни средства по бюджета на Конституционния съд, както и..
С 65 милиона лева по-малко за разходи са заложени в новия проект за бюджет на Здравната каса за тази година, подготвен от кабинета "Желязков". Проектът с намалени приходи и разходи, в сравнение с изготвения от служебното правителство, ще бъде разгледан на извънредно заседание на Надзорния съвет на Касата. Над 9 452 000 000 лева като приходи и разходи..