До 15 май се удължава срокът за подаване на документи за саниране на многофамилни жилищни сгради в община Благоевград. Това каза в студиото на Радио Благоевград кметът Илко Стоянов.
Срокът за подаване на документи е изтекъл вчера /10-и май/, досега са подадени 66 заявления от сдружения.
„В момента продължават да се изготвят технически и енергийни обследвания на блоковете, тъй като се оказа, че проблемът всъщност е в липсата на достатъчно енергийни одитори, за да издадат енергийни паспорти“, каза Илко Стоянов и допълни, че документите ще се продължават да се приемат и обработват.
Създадена е организация и част от служителите в община Благоевград ще работят без почивен ден.
„Нека хората да продължатда подават документите си дори и след 15-и май. Ще опитаме да предадем всичко, което е подадено“, добави още Илко Стоянов.
Ден на отворените врати организира Американския университет в България. Проявата се провежда в кампуса "Скаптопара" в Благоевград. Събитието цели да помогне на кандидат-студентите да опознаят университета и да получат отговори на всички въпроси, свързани с кандидатстването и обучението в АУБ. Специално организирано изложение, ще покаже на едно..
Сградата на камерната опера и народното читалище в Благоевград ще бъдат осветени в златно по повод Международния ден на децата болни от рак. Светлините ще обгърнат емблематичната сграда тази вечер от 18.00 часа, в знак на съпричастност към засегнатите семейства от болестта по света. Инициативата, подкрепена от Община Благоевград, е на Сдружение..
Благоевград е сред градовете с най-ниски доходи у нас. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 г. Средната заплата за града е 1631 лева, като дори Видин е с по-високи доходи от Благоевград, със средно месечно възнаграждение от 1672 лева. На дъното на класацията е Смолян, с 1 617 лв. Най-висока средна месечна..
Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно. Главно над южните райони облачността временно ще се разкъсва и намалява. В повечето места ще духа слаб вятър от изток, а в Източна България - до умерен от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 3°-5° в Северна България до 10°-12° на места в южните райони, за София -..
Близо 40 години галерията в Благоевград организира обща художествена изложба на изявени и млади автори, обединени от празника на виното и любовта. С малки прекъсвания традицията одстава жива и днес, каза за Радио Благоевград директорът на Градската художествена галерия, Иван Милушев. Той е и куратор на поредната изложба, която обединява 52-ма художници,..
Военна клетва положиха днес 24 военнослужещи, от които 6 жени, на площад „Георги Измирлиев“ в Благоевград. Новопостъпилите войници изрекоха свещеното „Заклех се!“ в присъствието на кмета на община Благоевград Методи Байкушев, председателят на Общинския съвет Антоанета Богданова, заместник областният управител Христо Ангелов, представители на..
Спряно е изграждането на водопроводна връзка от пернишкото село Драгичево към бензиностанция на автомагистрала „Струма”, съобщи кметът на селото Виктор Викторов. Местният управник е категорично против питейната вода да се ползва за промишлени нужди, преди проблемът с водоснабдяването на населеното място да е изцяло решен. Кметът на Драгичево Виктор..