Работници и служители от Агенция "Пътна инфраструктура", Националното тол управление и от "Пожарна безопасност и защита на населението" към МВР са на протест пред служебния вход на парламента с искане за по-високи заплати. Демонстрацията е част от протестните акции на Конфедерацията на независимите синдикати в България под наслов "За справедливи доходи в бюджет 2023 и защита на трудовите права на работещите".
Охраната от жандармерията не позволи на демонстрантите да се приближат до сградата на Народното събрание и като отговор на това протестиращите препречиха движението по улица "15 ноември", която води към служебния вход на парламента.
Ето какво заяви пред БНР служител на тол управление:
"Искаме 30% увеличение, както е заложено на другите структури в АПИ, да го получим и ние с дата 1 януари 2023 г. Нетната заплата средна е около 1100 лв. За първите 6 месеца са около 450 милиона приходи от толтакси плюс глоби. Имаме 51 млн. глоби за 2021 и 2022 г., а искаме - 7,5 млн. за увеличението на заплатите с 30%".
Моторист е загинал на пътя Батановци - Ярджиловци, съобщи регионалният говорител на МВР в Перник Венцислав Алексов. Тежкото пътнотранспортно произшествие е станало в късния следобед вчера на разклона за село Богдановдол. Ударили са се мотоциклет, управляван от 20- годишен младеж от Радомир и лек автомобил, шофиран от 19-годишен жител на село Драгичево...
Община Кюстендил започна полагането на около километър предпазна мрежа на пътя при с. Ябълково, където в края на миналата година стана ПТП с коне и загина 18-годишно момиче, а две други нейни връстнички бяха ранени. Екипът работи и почивните дни. Граждани протестираха срещу бездействието на институциите до пътя Кюстендил-ГКПП-Гюешево Поставянето..
Президентът Румен Радев ще обсъди с черногорския си колега Яков Милатович възможностите за задълбочаване на сътрудничеството между двете страни. Милатович започва днес двудневно официално посещение в България. Черногорският президент и съпругата му Милена Милатович ще бъдат посрещнати с официална церемония на пл. "Св. Александър Невски" от Румен Радев..
На 10 март Православната църква чества паметта на светите мъченици Кодрат Никомидийски и Галина, загинали мъченически за Христа, заедно с други християни, пострадали в Никомидия и Коринт през III век. В царуването на император Деций Траян (249–251 г.) било предприето гонение против християнската вяра. Много християни били доведени в гр. Коринт и там..
Днес ще бъде слънчево, над западната половина от страната с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен вятър и с него още ще се затопли, съобщиха от НИМХ. Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°, по-ниски по морския бряг – между 12° и 17°, в София - около 22°. В планините ще бъде слънчево, над масивите от Западна..
Първото за тази година издание на инициативата „Детско здраве“, организирана от Столичната лекарска колегия (СЛК) премина при огромен интерес от родителите в града. Висококвалифицираните лекари извършиха близо 510 прегледа в рамките на съботния ден. Събирането на едно място на лекари с различни специалности улеснява родителите от подобни по-малки..
"Изпълнителното бюро и Националния съвет трябва да бъдат активни и постоянно действащи органи, а техните членове трябва да имат задължението да работят за връщането на авторитета и публичното доверие на БСП по места" - това каза председателят на БСП Атанас Зафиров на първото заседание на пленума на партията след конгреса от средата на февруари. Пленумът..