В отпускарския август цените на бензина и дизела продължават да се покачват по бензиностанциите в страната.
Само днес бензинът е поскъпнал средно с две стотинки, дизелът с една, сочат данните на платформата Фуело.
Сега на най-големите столични бензиностанции цената за литър бензин А95 варира от 2,74 до 2,83 лв. А най-евтината цена за литър обикновен дизел е 2,71 лв., докато най-скъпата е 2,83 лв.
Така за по-малко от седмица цените на горивата са се повишили с няколко стотинки, след като на 16 август цената на бензина бе 2,72 лева, а на дизела 2,68.
Газта вече е 1,14 лв. за литър, докато метанът мина 2 лева за килограм.
Близо 40 години галерията в Благоевград организира обща художествена изложба на изявени и млади автори, обединени от празника на виното и любовта. С малки прекъсвания традицията одстава жива и днес, каза за Радио Благоевград директорът на Градската художествена галерия, Иван Милушев. Той е и куратор на поредната изложба, която обединява 52-ма художници,..
Военна клетва положиха днес 24 военнослужещи, от които 6 жени, на площад „Георги Измирлиев“ в Благоевград. Новопостъпилите войници изрекоха свещеното „Заклех се!“ в присъствието на кмета на община Благоевград Методи Байкушев, председателят на Общинския съвет Антоанета Богданова, заместник областният управител Христо Ангелов, представители на..
Спряно е изграждането на водопроводна връзка от пернишкото село Драгичево към бензиностанция на автомагистрала „Струма”, съобщи кметът на селото Виктор Викторов. Местният управник е категорично против питейната вода да се ползва за промишлени нужди, преди проблемът с водоснабдяването на населеното място да е изцяло решен. Кметът на Драгичево Виктор..
Кметът Методи Байкушев и председателят на Нидерландско-българската бизнес асоциация (НББА) Едуард Симелинк обсъдиха възможностите за сътрудничество между Община Благоевград и Асоциацията на съвместна среща в кметския кабинет. Тема на разговора бе стратегическото разположение на Благоевград, възможностите за бизнес развитие, образование и култура,..
16 000 плодни, медоносни и горски дръвчета ще раздаде на перничани "Гората.бг". Фиданките ще бъдат раздавани директно на всеки желаещ от 15.00 часа до сградата на пощата на площад „Кракра” в Перник. Ще бъдат подарявани плодни дръвчета - сливи жълта афъзка, ароматни дюли, кайсии - зарзали, облачински вишни, ябълки, череши, както и паркови и медоносни..
Все още не е ясно дали ще започне обследване състоянието на започнатия преди повече от 40 години язовир "Кюстендил". Идеята за отпускане на 300 хил. лева от държавния бюджет съобщи вицепремиера Атанас Зафиров, който се запозна с проблема на място при посещението си в Кюстендил преди дни. От областната управа в Кюстендил казаха за Радио Благоевград,..
Над 4000 участници от 52 маскарадни групи от цялата страна ще вземат участие в Националния маскараден фестивал "Джамала“ 2025 година “ . Второто издание на фестивала ще се проведе на 15 и 16 февруари на площад "Велбъжд“. Началото ще бъде поставено в събота,15 февруари от 10.30 часа, с детско фолклорно шествие. В двата дни на фестивала площадът в..