Министърът на енергетиката Румен Радев и неговият заместник Красимир Ненов отиват при протестиращите енергетици и миньори днес. Разговорите ще се проведат в 13 часа в ТЕЦ „Марица изток 2“. Поканени са легитимните синдикални представители на топлоелектрическата централа и на „Мини Марица-изток“. Ще участват също ръководствата на двете дружества.
Премиерът Николай Денков организира среща с протестиращите енергетици и миньори утре, неделя, от 16 часа в Министерския съвет. Поканени са лидерите на двата големи синдиката – КНСБ и КТ „Подкрепа“, председателите на Федерацията на независимите синдикати на миньорите към КНСБ, на Националната федерация на енергетиците към КНСБ, на Независимата синдикална федерация на енергетиците в България към КНСБ, на синдикалните организации на КНСБ в ТЕЦ „Марица изток 2“, в „Мини Марица-изток“, в отделните рудници на „Мини Марица-изток“ и в ТЕЦ „Бобов дол“, а също така ръководителите на Синдикалната миньорска федерация и Федерация „Енергетика“ и на синдикалните регионални съюзи на КТ „Подкрепа“ в Кюстендил, Перник и Стара Загора.
Жителите на Кочани / РСМ/ отново ще се съберат на мълчалив протест тази вечер в Парка на Революцията в града. Пети ден те отдават почит към паметта на 59-те жертви на пожара в местната дискотека в ранните часове на 16 март и се молят за оцеляването на ранените близо 200 млади хора и деца. Погребението на загиналите от Кочани ще бъде утре на обяд...
С форум, посветен на опазването на водните ресурси Община Благоевград ще отбележи Световния ден на водата. На 21 март (петък) от 13:30 часа в зала 5 всички ученици от средните училища и професионалните гимназии ще имат възможност да се запознаят с целите и дейностите на общинската администрация за ефективно управление и опазване на водните ресурси в..
Съпричастни с голямата трагедия на своите сънародници и във връзка с обявения 7-дневен траур в РС Македония група Foltin отменят участието си в тазгодишното издание на Blagoevgrad Blues&Jazz, което ще се проведе на 21 и 22 март в парк „Македония“. Това обявиха самите музиканти. На тяхно място на сцената във втората фестивална вечер на седмото издание..
Националната картова и платежна схема (НКПС) излезе с инициатива за дигитализирането на почерците на трима от най-значимите български революционери: Васил Левски, Христо Ботев и Георги С. Раковски. Проектът "Апостолите на Освобождението" не само съхранява историческото ни наследство, но и го интегрира в съвременния дигитален свят, предоставяйки..
Очаква се Бюджет 2025 да влезе за окончателно гласуване в седмичната програма на Народното събрание. Първи в предварително обявения дневен ред е бюджетът на Държавното обществено осигуряване, с който – след остри реакции преди окончателното му внасяне в парламента, бе заложено увеличение на пенсиите от 1 юли с 8,6 на сто по швейцарското правило. Сред..
Днес ще е предимно слънчево. По-значителни временни увеличения на облачността ще има над източните райони. Ще духа до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 5° и 10 градуса. В планините ще е предимно слънчево, преди обяд по билата - мъгливо. Ще духа умерен, временно силен вятър от север-северозапад. Максималната..
Многопрофилната болница за активно лечение “Д-р Никола Василиев” в Кюстендил ще проведе кампания по кръводаряване за пострадалите при трагедията в Кочани, Република Северна Македония. От здравното заведение обявиха в социалните мрежи, че там ще могат да даряват кръв доброволци от 9-те общини от Кюстендилска област. Желаещите да се включат в..