Държавният глава Румен Радев изрази признателността си за спасяването на българския търговски кораб „Руен“ и на неговия екипаж от индийските военноморски сили в писмо до президента на Индия Драупади Мурму. Корабът бе похитен от сомалийски пирати с целия екипаж, включващ и 7 български граждани.Със своята високо професионална намеса индийските военнослужещи доказаха на дело съществената роля на Индия за гарантиране на сигурността на търговското корабоплаване в региона, посочва българският президент.Държавният глава Румен Радев подчертава, че страната ни оценява високо оказаната подкрепа като нов ярък израз на традиционните приятелски отношения между двете държави и народи. Президентът изразява увереност, че развитието и надграждането на връзките между България и Индия ще продължи и занапред със съвместните усилия на двете страни.
Ученици от първи клас на Трето основно училище “Димитър Талев” посетиха “Детски отдел” на благоевградската библиотека и отбелязаха Международния ден на детската приказка. Приказни герои оживяха пред очите на малките любознателни читатели, благодарение на пъстра презентация и игри, които бяха организирали техните преподаватели. ”Разкажи ми своята..
Временно е ограничено движението в активна лента, при км 20 на АМ "Струма", в посока Кулата, поради пътен инцидент, съобщиха от пресцентъра на Агенция “Пътна инфраструктура”. Трафикът се осъществява по изпреварваща лента и се регулира от пътна полиция. Шофирайте внимателно и със съобразена скорост.
На близо 83 процента възлизат загубите на вода в община Брезник през миналата година. От над 1.236 млн. куб.м. подадена вода от язовир "Красава" и от дренажа в село Гърло са фактурирани едва около 211 674 куб.м. Останалото количество са загуби по мрежата. Голямата разлика между подаваното количество вода от язовира и тази, която минава през водомерите..
Празник на франкофонията събра днес в библиотеката на Филологическия факултет на ЮЗУ „Н. Рилски“ Благоевград студенти от специалност Приложна лингвистика, преподаватели, ученици от паралелката с изучаване на френски език в ЕГ „Акад. Людмил Стоянов“, много гости. Езикови игри, дегустация на различни видове френски сирена, нови запознанства,..
По повод предстоящия празник "Кюстендилска пролет", "Бюрото по труда" в Кюстендил организира Ден на открито. Инициативата се провежда днес през целия ден. Представителите на дирекцията показват и възможностите за обучение за работещи и за безработни. "Поканили сме работодатели и безработни, като посредници между тях, за да им представим..
Нова орехова градина беше засадена днес в двора на Професионалната гимназия по селско стопанство „Св. Климент Охридски“ в Кюстендил. Фиданките, общо 50, са дарени на учебното заведение от Общината в Кюстендил. В залесяването участваха студенти от Лесотехническия университет в София, водени от декана на агрономическия факултет при Лесотехническия..
Лекарската къща в центъра на Кюстендил ще бъде обособена като център за занаяти. Кметът на община Кюстендил вече е внесъл предложение до Общинския съвет сградата да бъде отдадена под наем на Регионалната занаятчийска камара. В центъра ще има най-различни занаяти. Сред тях ножарство, кожарство, пчеларство, правене на традиционни български носии,..