Продължава гасненето на пожара, който възникна на 11 юли в смесена гора в района на селата Коприва, Цървендол и Преколница, община Кюстендил. До снощи пожарът е локализиран на 90 процента, развил се е на площ около 600 дка. В момента има само тлеещи огнища.
Днес на терен са три екипа на противопожарната служба и четири - на горското стопанство. Пожарът възникна в четвъртък миналата седмица, като тръгна от частно сечище в района, казаха по-рано от Югозападното държавно предприятие. Пожарът е в близост до границата с Република Северна Македония.
Снощи, малко преди 23:00 часа, е постъпил сигнал за пожар в района на село Мърводол, община Невестино. Огънят е засегнал около 65 дка площ. В гасенето са се включили и 20 души местно население. Огънят е бил в опасна близост до къщите, казаха още от полицията. Пожарът е ликвидиран около 1:30 часа след полунощ. В гасенето са участвали два екипа на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението", спасени от опожаряване са 6 къщи.
Пожар в землището на с. Новоселяне, община Бобов дол, е възникнал в сухи треви около 17:30 часа вчера. Огънят се е развил върху площ от 60 дка. Гасили са два противопожарни екипа от противопожарната служба в Бобов дол, 10 души местно население. В гасенето са били ангажирани трактори, помощ са оказали и трима служители на горското стопанство в Дупница. Спасени от опожаряване са 60 дка посеви.
Вчерашните пожари са причинени от небрежност, коментираха от полицията в Кюстендил.
За поредното оцветяване на река Струма сигнализираха перничани. В централната част на града водата е в червенико-ръждив цвят. Подаден е сигнал до РИОСВ – София и в момента експертите от екоинспекцията са на терен, съобщи областният управител Людмил Веселинов. Очаква се по-късно днес да станат известни резултатите от проверката.
Трета сероочистваща инсталация ще изгради ТЕЦ "Бобов дол". Екоинспекцията в София излезе с положително решение, че новата инсталация няма да окаже отрицателно въздействие върху околната среда в района. Досега централата, с мощност на трите блока от 630 мегавата, работеше с две сероочистващи инсталации. Новата инсталация ще е за очистване на димни..
От днес, 13 март, започва ремонт на въжения мост, намиращ се на алеята към парк „Бачиново“ в Благоевград. Ремонтните дейности ще включват укрепване и поправка на компрометирани участъци от металната конструкция на моста. Целта е да се гарантира безопасността на гражданите и посетителите. По време на ремонта мостът ще бъде заграден и затворен за..
Парламентарната Комисия по бюджет и финанси ще разгледа на второ четене финансовата рамка за годината. Бюджетът е изчислен при дефицит от 6,4 милиарда лева или 3% от брутния вътрешен продукт. Заложените разходи са рекордни. Политици и специалисти изразяват съмнения, че приходната част може да бъде изпълнена. В проектозакона е заложен лимит на новия дълг..
Депутатите избират днес управител на Националната здравноосигурителна каса. Мандатът на сегашния изтече вчера. Кандидатът е само един. Изтича мандатът на управителя на НЗОК Станимир Михайлов Доц. д-р Петко Стефановски е предложен от ГЕРБ-СДС. Той е бил зам.-министър на здравеопазването, председател на Надзорния съвет на Здравната каса и началник..
За днес е обявен пети поред бойкот на търговските вериги и банките. Инициаторите са категорични, че той ще продължава, докато не бъдат предприети реални и ефективни мерки за намаляване на високите цени на хранителните стоки. За втора поредна седмица търговските вериги имат по-голям оборот в деня на бойкота Бившият омбудсман Мая Манолова..
Днес облачността ще бъде променлива, по-често значителна. На отделни места, главно в Югозападна България и планинските райони, отново ще има краткотрайни валежи от дъжд. Там е възможно и да прегърми. Вятърът ще бъде умерен, а в районите разположени близо до северните планински склонове и в Източна България - силен до бурен и поривист от юг-югозапад...