Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Млади таланти в Джаз академията учат от майстори и свирят в Банско

Автор:
Снимка: ФБ/Bansko Jazz Festival

До 10 август, успоредно с основните концерти в Банско джаз фест, публиката може да слуша и види 7-те селектирани музикални проекта в поредното издание на Джаз академията.

Проектът дава възможност на млади изпълнители и музиканти да обогатят познанията и уменията си, да се срещнат и получат уроци от майстори на джаза от България и света, да създадат нови контакти и партньорства, да се изявят пред публиката на фестивала.

  •  Банско джаз академия 2024 се организира от Сдружение Брас Асоциация в рамките на Банско джаз фестивал с финансовата подкрепа на Министерство на културата на Република България и с логистичната подкрепа на Асоциация Фестивалите в България.
Менторите: Михаил Йосифов, Вили Стоянов, Милен Кукошаров, Павлета Семова, Марина Василева, Вики Алмазиду

"Над 40 деца от цялата страна са одобрени и участват в Академията – има от Стара Загора, Пловдив, Варна, както и в колаборацио от различни градове - съобщи пред БНР-Радио София Марина Василева от Брас Асоциацията. – За втора година се опитваме да преодолеем дефицитите на образователната система в сферата на изкуствата."

Марина Василева Снимка: Лили Големинова

  • Участниците са: 
    Straight Ahead Quintet (BG/GR), Uke Duo (BG), Suspended Fourth (BG), Ghosted (BG), J City Ensemble (BG) и Jazzology от Белград.

Освен учене в майсторските класове и работни ателиета, те имат изяви на дневната сцена "Млади таланти" и участия на джаз точки в града.

"Вярваме, че най-важното за тях е свиренето пред публика. Препоръчах им да не отказват участия", допълни Василева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Призив за трети бойкот на големите търговски вериги у нас на 27 февруари

Организаторите на бойкота срещу големите търговски хранителни вериги насрочиха трета протестна акция, която ще се проведе на 27 февруари. Заедно с нея ще бъде обявен и бойкот на банките заради високите банкови такси, обясни Мая Манолова: "Бойкот на банковите такси с искане за налагане от страна на парламента на таван на банковите такси. За миналата..

публикувано на 21.02.25 в 17:04

В Кюстендил представиха възможности за финансиране на малкия и среден бизнес

На среща с бизнеса днес в Кюстендил беше представена Отворената процедура за кандидатстване за "Диверсификация и адаптиране на малки и средни предприятия към икономическия преход". Целта на процедурата е да подкрепи микро- и малките и средни предприятия, включително стартиращите, от т.нар. въглищни райони да се приспособят икономически към прехода към..

публикувано на 21.02.25 в 12:52

Извънредни автобуси на Задушница в Кюстендил и Дупница

Извънредна безплатна автобусна линия, до новия гробищен парк, пуска за Задушница - 22 февруари, Община Кюстендил. В Дупница във връзка с очаквания натоварен трафик и с цел улеснение на гражданите, общината също пуска безплатни автобуси от ж.к. "Бистрица" и завод "Тева" до гробищния парк в Дупница и обратно. На 22 февруари в храмовете на Кюстендил, от..

публикувано на 21.02.25 в 12:34

Община Перник осигурява безплатен транспорт за Голяма задушница

Община Перник осигурява безплатен транспорт за Голяма задушница в събота до централния гробищен парк и до гробищния парк в кв. „Мошино”, съобщиха от общинския пресцентър.  Безплатният транспорт е в улеснение на гражданите и от него може да се възползва всеки, вместо да стои с автомобила си в задръстване или да търси място за паркиране, заявиха от..

публикувано на 21.02.25 в 11:41

Пернишка болница планира соларен паркинг за икономия на ток

Специализираната болница за активно лечение на белодробни болести „Св. Пантелеймон” в Перник обмисля изграждането на паркинг със соларен парк, съобщи управителят д-р Симеон Василев. Това ще позволи да бъдат икономисвани средствата, които се плащат за ел. енергия. Идеята е на мястото на съборена стара постройка с гаражи, която е била полуразрушена и..

публикувано на 21.02.25 в 11:26

В Благоевград ще отбележат 147 години от Освобождението на България

С редица тържествени мероприятия в Благоевград ще бъдат отбелязвани 147 години от Освобождението на България. Честванията ще започнат на 3 март от 09.00 часа в двора на храм „Въведение Богородично“ с полагане на цветя пред паметната плоча на майор Иван Павлович Орлински и панихида за загиналите за свободата. Програмата ще продължи в 10.00 часа с..

публикувано на 21.02.25 в 10:18

„Работилничка за мартеници“ в Центъра за социална рехабилитация в Разлог

Съвместно с Исторически музей-Разлог и членките от клуб „Втора младост“, потребители и служители от Центъра за социална рехабилитация и интеграция, започнаха да изработват пъстри мартеници. С взаимна помощ и с много старание и любов към детайла, потребителите на социалната услуга направиха десетки мартенички. Освен различните видове мартенички за..

публикувано на 21.02.25 в 09:34