Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заместник-кметът на Перник Мирослав Стоицев ще бъде освободен от поста

Мирослав Стоицев
Снимка: Перник нюз

Зам.-кметът на Перник по строителство Мирослав Стоицев ще бъде освободен от поста си. Това е първата по-сериозна кадрова промяна в екипа на Станислав Владимиров, част от който при спечелването на първия мандат бе и Мирослав Стоицев. 

Тежкият ресор и натрупаното напрежение покрай извършваните ремонтни дейности в града са в основата на взетото решение, каза кметът Станислав Владимиров. По думите му то е било изключително трудно, тъй като двамата със Стоицев са израснали заедно и се познават от деца. 

Самият Мирослав Стоицев коментира пред местен сайт, че няма драма в освобождаването му и че винаги ще стои зад Владимиров и ще помага с каквото може. 

И още една кадрова промяна. Отстранена от поста си е и Десислава Стоянова - бивш кмет на кметство "Изток", а след закриването му – началник на отдел "Изнесени административни центрове", отговаряща пряко за бившите кметства "Изток" и "Църква". 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Главен комисар Мирослав Рашков разпореди засилен контрол на пътя

С цел опазване на обществения ред и сигурността на гражданите, спазване на правилата за движение и недопускане на пътнотранспортни произшествия, и.ф. главният секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков издаде заповед за засилена контролна дейност по цялата републиканска пътна мрежа. В съответните часови пояси на натоварено движение ще се проведат..

публикувано на 07.02.25 в 09:22

Продължава обновяването на пътните настилки в Благоевград

От днес започват ремонтни дейности по асфалтовата настилка на улиците "Славянска", "3 март" и "Ветрен" в Благоевград. По протежение на гореизброените пътни артерии в областния център ще бъдат асфалтирани компрометирани участъци и неравности. С цел обезпечаване на безопасността на участниците в движението, Община Благоевград призовава..

публикувано на 07.02.25 в 09:17

Слънчево, вятърът утихва

Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на морето. Само на отделни места там ще превали слаб сняг, по южното крайбрежие дъжд и сняг. Ще духа слаб до умерен източен, в Източна България северен вятър. Минималните температури  между минус..

публикувано на 07.02.25 в 05:30

Отмениха противоепидемичните мерки в Кюстендилска област

Противоепидемичните мерки в Кюстендилска област са отменени от днес, 6 февруари. Те бяха въведени със заповед на директора на РЗИ – Кюстендил д-р Златко Величков и бяха в сила от 29 януари до 5 вевруари.  Причината е в значителния спад на заболеваемостта от грип и остри респораторни заболявания. За периода от 29 януари до 4 февруари случаите са били..

публикувано на 06.02.25 в 18:53

Мъжът, който се беше барикадирал въоръжен в дома си в Благоевград се предаде

Мъжът, който  се беше барикадирал въоръжен  в  дома си в Благоевград,  предаде  доброволно пистолета и допусна полицията и специалисти-психолози да  влязат в жилището.  Сигналът за въоръжен мъж, който се е барикадирал в семейния апартамент, е подаден рано сутринта от съпругата му , която признала, че  в жилището се намира и нейния законно притежаван..

публикувано на 06.02.25 в 18:18

Представят грантове за малки и средни предприятия на среща в Благоевград

Министерството на иновациите и растежа и Община Благоевград канят представители на бизнеса на информационна среща за представяне на процедурата "Малки иновативни грантове за малки и средни предприятия" от Програма "Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация". Събитието ще се проведе на 20.02.2025 г. (четвъртък) от..

публикувано на 06.02.25 в 15:54

В кюстендилската болница направиха безкръвна операция с нова лапароскопска апаратура

Извършена е първата безкръвна операция в кюстендилската болница с нова лапароскопска апаратура, доставена в здравното заведение наскоро, каза за БНР директорът Димитър Стоилов.  Д-р Иво Живков и д-р Борис Борисов от екипа на хирургичното отделение оперирали херния на 83-годишен пациент. Той се чувства добре.  Преди броени дни е направена демонстрация..

публикувано на 06.02.25 в 15:02