Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жена почина при пътен инцидент в Кюстендил

Жена на 63 години е починала след катастрофа вчера в центъра на Кюстендил. Инцидентът е станал на ул. "Владимир Димитров – Майстора", в пешеходната зона, при маневра на заден ход.

Жената е блъсната от водач на товарен автомобил. Пострадалата е настанена в кюстендилската болница с травма на главата и в кома, а няколко часа по-късно е починала, съобщиха от полицията. По случая е образувано досъдебно производство, уведомена е и прокуратурата.

От полицията съобщиха още, че тази сутрин, около 08:00 ч на, на главния път Е-79, в тунела при Дупница, при движение с несъобразена скорост водач на лек автомобил е излязъл извън пътното платно и се блъснал в бетонна стена на тунела. Водачът е закаран в дупнишката болница за преглед, а произшествието е обслужено от служители на Районното управление в Дупница. Мъжът е бил контактен. Пътят  в района не е затварян, казаха още от полицията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Съветът на управляващите обсъжда назначенията на зам.-министри и областни управители

Очаква се днес, на поредно заседание, да се събере Съветът за съвместно управление към правителството.  Не него ще бъдат обсъдени назначенията във вторият ешелон на властта - заместник-министри, областни управители и част от регулаторите, съобщи БНТ. Слави Василев: Не са разпределили порциите, затова не се разбират и за втория ешелон От там..

публикувано на 11.02.25 в 09:15

Днес е Европейският ден на спешния номер 112

Днес е и Европейският ден на Единния европейски номер за спешни повиквания 112, обявен за такъв през 2009 година със съвместна тристранна декларация на Европейската комисия, Европейския парламент и Съвета. Очаква се да бъде от отбелязан с представянето на резултатите и тенденциите от работата на системата 112 през изминалата година, включително на..

публикувано на 11.02.25 в 09:12

Темата за влизането на България в еврозоната е дискусионна

Темата за влизането на България в еврозоната е дискусионна в правителството и  в Съвета за съвместно управление. Има  решение и подкрепа на  процеса по въвеждане на еврото в България, но трябва да има необходимите гаранции, че това няма да удари по джоба на обикновените граждани, каза в Кюстендил вицепремиерът Атанас Зафиров. „Сгрешена..

публикувано на 11.02.25 в 09:10

Слънчево, но максималните температури между минус 1° и 4°

Днес ще бъде предимно слънчево. Над източните райони ще има увеличения на облачността. Ще духа слаб и умерен вятър от изток-североизток, а в Източна България - умерен от север. Максималните температури ще бъдат предимно между минус 1° и 4°, в южните райони – до 8°, за София - около 2°. Над Черноморието ще има увеличение на облачността. Ще духа умерен и..

публикувано на 11.02.25 в 09:00

РЗИ с проверки в страната за прилагане на естетични процедури

1145 обекта са проверени от регионалните здравни инспекции за периода 4-7 февруари. Акцията е по разпореждане на министъра на здравеопазването доц. Силви Кирилов и е свързана с нерегламентираното предлагане и прилагане на различни естетични процедури. Проверките обхващат обекти в цялата страна. Сред констатираните нарушения са наличие на ботулинов..

публикувано на 10.02.25 в 17:23

Мъж загина при трудова злополука в Банско

Мъж  на около 40 години е починал  при трудова злополука в хотел в Банско. Инцидентът е станал сутринта по време на ремонт на товарна платформа, с която  се транспортирала посудата от ресторанта. Мъжът, който е служител по поддръжката на хотела,  се опитал да  отстрани аварията, но платформата се задвижила и го затиснала.   За случая  е подаден сигнал в..

публикувано на 10.02.25 в 16:41

Възстановиха движението през "Кривия тунел" в Кресненското дефиле

„Кривият тунел“ в Кресненското дефиле е ремонтиран. Вече е осветен. Подновена е пътната настилка. Съоръжението е пребоядисано. Маркировката е подновена. Това съобщи на брифинг днес главен инспектор Сергей Алексов, началник сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР – Благоевград. Сменени са разделителните елементи през Кресненското дефиле, т.н. колчета. АПИ..

публикувано на 10.02.25 в 12:31