Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Не си сам“ стартира нова благотворителна кампания в Перник

Доброволческата инициатива „Не си сам” започва поредната си благотворителна кампания в Перник с премиерата на филма „Не си сам, когато правиш добро”. Прожекцията е днес, а входът е свободен. Лентата е заснета по време на последната коледна кампания. 

Прожекцията ще се състои в Двореца на културата от 18.00 ч. и ще бъде съпроводена с дискусия, посветена на добротворчеството. С премиерата на филма се дава началото на тазгодишната великденска кампания. За пореден път възрастни хора и семейства в нужда ще бъдат подпомогнати с хранителни продукти в навечерието на празника. Пакетите ще съдържат олио, захар, брашно, ориз, боб, леща, макаронени изделия, консерви готова храна, сладкиши , козунак. 

На 29 и 30 март ще бъде разкрит дарителски пункт в Международния младежки център, където от 10.00 до 18.00 ч. желаещите ще могат да дарят продукти на място. Информация за всички начини, по които може да бъде подкрепена инициативата, е публикувана на официалната интернет страница и в профилите на „Не си сам“ в социалните мрежи. 

Първата кампания на "Не си сам" В Перник се състоя през април 2022 г. Оттогава досега инициативата се провежда ежегодно преди Коледа и Великден. Намерението на организаторите е предстоящата кампания да разшири обхвата си и да достигне до 750 домакинства в нужда.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

В АУБ: Бизнесът среща своя бъдещ кадрови потенциал

Представители на 40 водещи български и международни компании участват днес в Панаира за професионална реализация в АУБ. По време на форума студентите имат възможност да се консултират с работодатели от различни стопански сфери, както и да открият възможности за бъдеща професионална реализация. Динамиката на трудовия пазар изисква както..

публикувано на 26.03.25 в 14:46

Ден на отворените врати в ЕГ „Акад. Людмил Стоянов“ Благоевград

Ученици - лидери на отбора по реч и дебати на английски език в Езиковата гимназия в Благоевград организират Ден на отворените врати в учебното заведение.   „Това е шанс за седмокласниците и техните родители да разгледат  училището и да се запознаят с възможностите, които то предоставя на своите възпитаници“, каза Елизабет Иванова от 12-ти..

публикувано на 26.03.25 в 14:26
На снимката (от ляво надясно): Десислава Стойова - главен експерт

Спортен празник в Перник

Децата на Перник ще спортуват с президента на 25 април. Спортният празник ще се проведе на стадион "Металург" в присъствието на държавния глава Румен Радев. При лошо време резервният вариант е зала „Борис Гюдеров”. До момента участие в инициатива „Спортувай с президента” са заявили над 400 деца от 23 училища в общината. Президентският тест е комплекс..

публикувано на 26.03.25 в 13:44

От 1 април здравните вноски за самоосигуряващите стават 43,08 лв.

От 1 април хората, които сами внасят задължителните вноски за здравно осигуряване, дължат месечно не по-малко от 43,08 лева, припомнят от Националната агенция за приходите. Промяната е свързана с увеличаването на минималния осигурителен праг. Срокът за внасяне на тези вноски е до 25-то число на месеца, следващ месеца, за който се отнасят. Личен..

публикувано на 26.03.25 в 11:57

Концерт на два хора в Народно читалище „Никола Вапцаров“ в Благоевград

На 29 март 2025 г. (събота) от 19:00 часа в Народно читалище „Никола Вапцаров 1886“ ще се състои концерт, събиращ на една сцена два изключителни хора – Вокален ансамбъл „Езерец“ и смесен хор „Хелиантис“ от град Марсилия. Това е първото съвместно изпълнение на двата хора. Вокален ансамбъл „Езерец“, с ръководител Илиян Юручки и концерт-майстор..

публикувано на 26.03.25 в 11:53

Вокална група "Калпазани" с благотворителен концерт

Благотворителен концерт организира детската вокална група "Калпазани" от Кюстендил. Концертът ще се състои днес в Общинския драматичен театър. С парите, събрани от концерта, децата от вокалната група се надяват да успеят да подкрепят една голяма мечта - да представят Кюстендил и България на Международния фестивал на изкуствата за деца Magia Italiana..

публикувано на 26.03.25 в 09:48

Районният съд в Кюстендил потвърди глоба за електроразпределителното дружество

Районният съд в Кюстендил е потвърдил наказателно постановление на председателя на Комисията за енергийно и водно регулиране, с което на „Електроразпределителни мрежи Запад“ е наложена имуществена санкция в размер на 20 000 лева. Дружеството, в качеството му на енергийно предприятие, е било санкционирано за това, че е нарушило индивидуален..

публикувано на 26.03.25 в 09:45