Съни Дяков стана шеф в „Пирин“

Един от най-обичаните благоевградски футболисти – Светослав Дяков-Съни, бе назначен за технически директор на „Пирин“.Бившият капитан на националния отбор на България прие поканата до края на сезона в Първа лига да съвместява изявите си на..

14.04.22 17:53 |

Турнир по тенис на маса продължава в зала "Скаптопара"

Над 40 състезатели се включиха във Втория открит турнир по тенис на маса в Благоевград. Уменията си в зала „Скаптопара“ в момента демонстрират домакините от „Пирин“ и представители на клубове от София, Търговище, Дупница, Симитли, Петрич и Гоце Делчев...

09.04.22 12:51 |
К. Анастасов, С. Домозетска, Р. Калибацев, Й. Цветанов и Ил. Анастасов (отляво надясно) на днешната пресконференция.

Отбелязват 40 години тенис в Благоевград с турнир през юни

Турнир за купите на Благоевград е основното събитие, което общината и местните клубове планират по случай 40 години организиран тенис в областния център на Пиринска Македония. Състезанието ще протече в две категории – за мъже и жени и за подрастващи...

05.04.22 13:33 |

„Пирин“ падна от „Левски“, фен на орлетата в болница

Футболният отбор на „Пирин“ загуби от „Левски“ с 0:3 на стадион „Христо Ботев” в мач от 25-ия кръг на Първа лига днес. Головете отбелязаха Уелтон в 4-та и Илиян Стефанов в 45-та и 74-та минута. Поражението прекъсна серията на наставника на орлетата..

03.04.22 20:30 |

Голям интерес към изложбата на „говорещия с дървото“ Янко Стоицов

Благоевградският дърворезбар Янко Стоицов представи 27 свои творби в малката зала на Градската художествена галерия днес. Изложбата, която е по повод 60-годишнината на автора, предизвика голям интерес. Честта да я открие имаше професорът по изобразително..

29.03.22 19:54 |
М. Мишев се оказа абониран за третото място.

„Пирин Благоевград 2011“ и „Любчо Солачки“ с медали на купа „България“

Мартин Мишев спечели бронзов медал в многобоя при мъжете на турнира по спортна гимнастика за купа „България“ в Пловдив. Състезателят на „Пирин Благоевград 2011“ добави в актива си трети места на земя и на кон с гривни, а на халки е четвърти. Неговият..

24.03.22 09:51 |

„Пирин“ в десетката с победа във Враца

Футболният отбор на „Пирин“ победи „Ботев“ с 3:0 във Враца днес в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Орлетата не познават вкуса на поражението в седми пореден двубой и вече се намират на 10-о място в класирането с 27 точки. В същото време..

20.03.22 15:19 |
Алекс Иванов

Плувният „Пирин“ с 12 златни медала, талант на „GD Sport“ взе 4

Плувен клуб „Пирин“ (Благоевград) спечели 12 златни медала от детския турнир „Русалка“ в Стара Загора. Томас Станимиров заслужи купа за най-добър състезател при 12-годишните момчета по таблицата на ФИНА. Той изпревари връстниците си на 50 и 100 метра..

16.03.22 16:05 |

„Пирин“ не се даде и на „Славия“

Футболният отбор на „Пирин“ завърши 0:0 със „Славия“ на стадион „Христо Ботев“ в последния мач от 23-ия кръг на Първа лига. Орлетата записаха шести пореден двубой без поражение, въпреки че останаха в намален състав в средата на второто полувреме. Срещата..

14.03.22 22:05 |
Д. Кузманов, С. Терзиев, П. Нестеров, М. Цонева, К. Димитрова и В. Димов (отляво надясно) след награждаването в залата на ЮЗУ

Пьотр Нестеров и Михаела Цонева с тенис титлите в Благоевград

Пьотр Нестеров спечели титлата на държавното лично първенство по тенис за мъже на закрито, което приключи в базата на Югозападния университет днес. Той победи на финала водача в основната схема Симеон Терзиев с 6:0, 6:1. В спора за златото при..

13.03.22 18:16 |