Над 28 милиона къса контрабандни цигари бяха унищожени под контрола на Митница Югозападна.
Контрабандните цигари са задържани през последните няколко години и основно на граничните пунктове "Илинден", "Кулата" и "Гюешево".
Огромното количество се е съхранявано при специален режим в митнически складове.
Камионите с цигари са транспортирани под конвой и са изгорени в специални пещи под наблюдението на представители на МВР, ДАНС и Агенция "Митници".
От 2009-а година Законът за акцизите и данъчните складове оказва контрабандните цигари и тези без бандерол да бъдат изгаряни.
Със задържането на 28-те милиона къса е предотвратена щета за бюджета за над 5 000 000 лева само от акциз.
Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..