Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пазарджишкият окръжен съд наложи запор върху имуществото на бившия зам.-директор на регионалната „Автомобилна дирекция“ Тодор Грочев

Пазарджишкият окръжен съд наложи запор върху имуществото на бившия заместник-директор на регионалната „Автомобилна дирекция“ Тодор Грочев. Той е осъден за злоупотреба с власт и вземане на подкуп. Проверка е установила, че в продължение на 10 години Грочев не е теглил заплата си, а се е издържал от неправомерно взети пари от курсанти:

Запорът на имуществото на Тодор Грочев е на стойност малко под 333 хиляди лева. Искането е на комисията за отнемането на незаконно придобито имущество. Грочев бе задържан през месец май миналата година с 500 белязани лева, след като курсант за придобиване на шофьорска книжка е подал сигнал в полицията. Разследването установи, че заместник автомобилният директор притежава 10 банкови сметки. В продължение на 10 години той се е издържал с подкупи и не е теглил заплатата си, от което се е натрупала сума над 200 хиляди лева. С парични влогове, с неустановен произход, е разполагала и съпругата му, която също е държавен служител. Сумата, която Грочев прибирал от курсант с помощта на инструкторите, е между 50 и 200 лева, а кодът по време на изпит бил „Ти имаш ли автокаско“. Неплатилите подкуп не получавали и шофьорска квижка. Тодор Грочев бе осъден на 2 години и 8 месеца затвор. След съдебното решение за запор комисията има срок от три месеца, в които да внесе мотивирано искане за отнемане на запорираното имущество.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44