Изпълнителната агенция "Медицински одит" ще образува административно-наказателно производство във връзка със смъртта на новородено момиченце в Тетевенската многопрофилна болница от края на април. Изводът в доклада на Агенцията, публикуван от Министерството на здравеопазването, е, че медицинският екип е неглижирал състоянието на плода и е направил пропуски при воденето на раждането на пациентката. Дежурният лекар е преценила неправилно възможностите за вагинално раждане и прилагането на висок форцепс, който се оказал неуспешен. Така е пропусната възможността... да се извърши Цезаровото сечение със значително по-добра прогноза за плода. Приложените методи са довели до механична и биохимична травма на плода, смятат одиторите.
Като непосредствени причини за смъртта на детето са посочени полиорганна недостатъчност в резултат на ДИК синдром и кръвоизлив в храносмилателната система.
Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..