Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лекари от отделението по пневмология и фтизиатрия в Ловеч са подали молби за напускане

Снимка: БГНЕС

Тримата лекари от отделението по пневмология и фтизиатрия  в многопрофилната болница „Д-р Параскев Стоянов“ - Ловеч са подали молби за напускане. Започнали са разговори с ръководството на лебечното заведение, но ако специалистите не променят намерението и не бъдат осигурени техни заместници, има опасност отделението временно да бъде затворено. Болницата е в тежко финансово състояние, а днес на извънредно заседание на комисията по здравеопазване към местния общински съвет ще се обсъждат проблемите на лечебното заведение.

Прокуристът на  ловешката болница д-р Снежина Митова посочи, че молбите са  подадени в началото на този месец, но лекарите продължават да изпълняват задълженията си. Тя поясни, че в момента се водят разговори с тримата специалисти те да останат на работа. Митова добави, че лекарите са поставили  условия, свързани с предстоящото преструктуриране на болницата, като искането им е отделението по пневмология и фтизиатрия да остане във вида, в който съществува и сега. Митова каза още, че се търсят и алтернативни варианти, ако тримата специалисти напуснат, за да не се затваря отделението.

Началникът на отделението д-р Михаил Киров, който също е подал молба за напускане, отказа да коментира мотивите за подадените молби за напускане, като потвърди, че се водят разговори с ръководството на болницата.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44