По време на изненадващо посещение в граничната зона министър Московски се срещна с българските шофьори на територията на Гърция, с областния управител на Серес и протестиращите фермери.
Два проблема са били поставени по време на разговорите от самия него. Първият засяга положението на шофьорите на гръцка територия, на които до края на деня властите от Серес трябва да осигурят вода, храна и химически тоалетни. Ако това не се случи, искането е да бъдат допуснати представителите от област Благоевград да подсигурят необходимото на бедстващите ни вече сънародници. Вторият проблем засяга нарушаването на европейски норми и отговорности по международните пътища, в случая от страна на Гърция.
Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..