Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Болницата в Ловеч изплати на лекарите и персонала заплатите за месец май

Снимка: БГНЕС

Ръководството на болницата в Ловеч изплати на лекарите и персонала заплатите за месец май, след като бяха вдигнати запорите върху банковите и сметки.  Ловешката болница е в толкова тежко финансово състояние, че съществуването и беше поставено под въпрос.

Само до преди две седмици работещите в лечебното заведение имаха да получават по четири запрати, но със съдействието на Министерството на здравеопазването, което е мажоритарен собственик, бяха вдигнати запорите. Това позволи изплащането на забавените трудови възнаграждения. 

Само вчера на работещите в болницата са преведени общо близо 300 хиляди лева, направени са и разплащания към специалисти, доставчици и кредитори. Осигурени са необходимите лекарства и консумативи.

Ловешката болница беше пред фалит заради запорираните сметки и натрупани стари задължения към доставчици в размер на около 5 милиона лева. За справяне с тежкото финансово състояние за прокурист беше назначен д-р Георги Васев.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44