Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Историческа възстановка на сраженията от 1877 г. в Ловеч по повод 140-ата годишнина от Освобождението

Снимка: БГНЕС

С историческа възстановка на сраженията от лятото на 1877 г. в Ловеч днес започват проявите по повод 140-та годишнина от Освобождението на града от турското робство. Кореспондентът ни Пламен Христов съобщава подробностите:

От 10.30 ч. в парка Стратеш, където са се водили боевете над 100 доброволци от национално дружество „Традиция“ ще представят "жива" картина от първото и второто освобождение на Ловеч, посочи кметът Корнелия Маринова.

„Ще видим и ще чуем топовни гърмежи. Ще възстановим в пет епизода битката за второто освобождение на Ловеч. Ще отдадем значимото на избитите ловчалии за свободата, герои като Цачо Шишков и неговия подвиг и на руските освободители.“

Преди възстановката ще бъдат поднесени венци и цветя на паметника на загиналите за освобождението на Ловеч.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44