Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Задържаха двама заподозрени за телефонни измами

Снимка: БГНЕС
Полицията в Троян е задължала двама мъже от град Сопот, заподозрени за извършване на телефонни измами.

Двамата мъже са задържани за срок от 24 часа, след като вчера следобед в Районното управление е постъпил сигнал от 78-годишна жена от града, че е станала жертва на телефонни измамници, като по позната вече схема им е предоставила 2800 лв. Минути по-късно е получен втори сигнал от 77-годишен местен жител, че след проведен телефонен разговор с непознат е бил подведен и е дал 4200 лв.

Полицаите са предприели незабавни оперативно-издирвателни действия. Те са спрели за проверка лек автомобил, управляван от 60-годишен мъж от Сопот. В близост до превозното средство е задържан още един жител на града, на 62-години, който е държал в ръката си найлонов плик със сумата от седем хиляди лева.

По случая са образувани две досъдебни производства. Разследването продължава.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44