Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

37 мафиоти бяха арестувани в Италия

Франко Роберти
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Италианската полиция обяви, че е арестувала 37 души, сред които двама карабинери, обвинени в изнудване, рекет и работа за сицилианската мафия. Иззети са активи на стойност 11 милиона евро. Националният прокурор за борбата с мафията Франко Роберти обяви:

Тази мафиотска група е пуснала корени тук в Рим, в Лацио, Ломбардия, дори в Германия и САЩ, в Ню Йорк. Извършвали са типичните мафиотски криминални дейности - изнудване, трафик на наркотици и оръжия.

Една от жертвите - собственик на ресторант в Рим, е бил изнудван за 180 000 евро, след като получил заплахи от мафиоти. Двама карабинери са обвинени в незаконно използване на информация от полицейската база данни, за да изнудват собственика.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44