Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Колективната оставка на работещите в Ловешката болница се отменя, след като получиха заплатите си

| обновено на 22.12.17 в 15:14
Снимка: Пламен Христов
Работещите в Ловешката болница са получили заплати за октомври. Осигурени са необходимите лекарства и консумативи за празничните дни. Засега колективната оставка се отменя - оставка, която бяха обявили работещите от Ловешката болница, в случай че днес не получат поне по една заплата. Директорът на лечебното заведение д-р Анка Георгиева е разговаряла тази сутрин с началниците на отделенията в Ловешката болница и на тази среща е постигната договорка да не се подава колективна оставка.

Д-р Георгиева каза още, че с получените от Здравната каса 234 500 лева са изплатени заплатите само за октомври, защото тези средства не достигат за възнагражденията за септември и за ноември, които работещите в болницата имат да получават.

До края на деня ще бъдат осигурени всички необходими лекарства и консумативи, включително и диализатори и кислород са необходими на лечебното заведение за празничните дни. 


Д-р Анка Георгиева посочи, че работещите там са проявили морал и продължават да изпълняват задълженията си, въпреки създалото се напрежение през последните дни:

Закупили сме необходимите консумативи, лекарства. Имаме и резервни варианти.

Д-р Георгиева посочи още, че в началото на следващата година би трябвало да започне и така чаканото преструктуриране на болницата.

Постигната е договорка с кредиторите в продължение на 3 месеца задълженията към тях да бъдат плащани в намален размер, за да може лекарите, медицинските сестри и персоналът на болницата да получават заплати и да се осигуряват необходимите лекарства и медикаменти.
За да могат да се изплащат заплатите, да има консумативи, лекарства и всичко необходимо за работния процес.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44