Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нови мерки срещу замърсяването от дизеловите автомобили в Германия

Автор:
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Германското правителство съобщи, че се подготвя да обяви нов кръг мерки за намаляване на замърсяването от дизеловите автомобили, предаде ДПА.

Говорител на министерството на транспорта каза, че до утре ведомството ще обяви начин за решаване на дизеловия проблем, заради който в няколко германски града бяха издадени забрани за по-старите дизелови автомобили, тъй като причиняват високи равнища на замърсяване с азотен оксид.

Вестник "Билд" пише, че германските автомобилопроизводители предлагат схема, при която дават премия от 3 000 до 10 000 евро при замяна с по-нов модел кола. Министерството на транспорта не е потвърдило или отхвърлило информацията, предаде ДПА.

Говорител на министерството на транспорта каза, че до утре ведомството ще обяви начин за решаване на дизеловия проблем, заради който в няколко германски града бяха издадени забрани за по-старите дизелови автомобили, тъй като причиняват високи равнища на замърсяване с азотен оксид.

Вестник "Билд" пише, че германските автомобилопроизводители предлагат схема, при която дават премия от 3 000 до 10 000 евро при замяна с по-нов модел кола. Министерството на транспорта не е потвърдило или отхвърлило информацията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44