Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заловиха контрабандни коне на „Дунав мост“

Коне в планински район
Снимка: БГНЕС, архив

Камион, в който са натоварени пет коня, е бил задържан рано тази сутрин при преминаване на граничния пункт „Дунав мост“ от Румъния към България. Животните са без придружаващи документи и по всяка вероятност утре ще бъдат евтаназирани.

Животните са били транспортирани на територията на страната в камион със софийска регистрация, управлявана от румънски гражданин.

Според документите превозното средство е трябвало да бъде празно, но при граничен контрол в него са открити пет коня.

Животните са конфискувани и предадени на Областната дирекция по безопасност на храните и са откарани с камиона на територията на Карантинна база-Русе.

„Ако до утре собственикът на конете не представи документи за здравния им статус и произход, те ще бъдат евтаназирани“, обясни д-р Георги Дяков - директор на Областната служба по безопасност на храните. И поясни:

„Съгласете се, че не може да допуснем на територията на страната да влизат болни животни, които евентуално да заразят други животни. Ако това животно бъде заклано някъде, както не е невъзможно да стане, то съответно ще бъде една опасност и за вас, и за нас“.

На шофьора на камиона ще бъдат съставени два акта за извършените нарушения.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44